Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Solární baterie - Štítek: Doprava zdarma , Výrobce: ACV , Výrobce: ANTIK , Výrobce: AZTraders , Výrobce: Aladdin , Výrobce: CROSSIO , Výrobce: CSPOWER , Výrobce: Deye , Výrobce: ELKOND , Výrobce: EcoFlow , Výrobce: EndoTherm , Výrobce: F&F , Výrobce: Flir , Výrobce: GoodWe , Výrobce: Green Cell , Výrobce: KCFIR , Výrobce: Kemo , Výrobce: LEADER GROUP , Výrobce: Legrand , Výrobce: Lumiax , Výrobce: Pulse Eco , Výrobce: Pylontech , Výrobce: Schrack , Výrobce: Seek Thermal , Výrobce: Sika , Výrobce: SolaX Power , Výrobce: Solar Kerberos , Výrobce: Tracon , Výrobce: Westech , Výrobce: ZJ BENY , Počet cyklov: 6000 (pri 100% DOD) , Počet cyklov: 3000 (pri 50% DOD)

Solární baterie slouží k uskladnění elektrické energie, primárně vyrobené ze solárních panelů, která není spotřebována v okamžiku jejího vzniku. Výhodou použití baterií v solárním systému je, že během noci, zamračeného počasí nebo nadměrného odběru dokáží poskytnout dodatečnou potřebnou energii (vzhledem k jejich kapacitě).

Solární baterie slouží k uskladnění elektrické energie, primárně vyrobené ze solárních panelů, která není spotřebována v okamžiku jejího vzniku. Výhodou použití baterií v solárním systému je, že během noci, zamračeného počasí nebo nadměrného odběru dokáží poskytnout dodatečnou potřebnou energii (vzhledem k jejich kapacitě). V solárním systému se může nacházet i několik vzájemně propojených baterií. Pro nabíjení baterií ze solárních panelů je potřebný regulátor nabíjení Nejdůležitější parametry při bateriích jsou počty cyklů, kapacita a napětí baterie. Do domácností a jiných aplikací, kde je cyklování baterie denně doporučujeme téměř výhradně lithiové baterie, které mají mnohem větší životnost, jsou lehčí a kompaktnější.

Jedním ze základních parametrů při výběru baterie pro solární systém je její cyklická životnost, tedy počet nabití a vybití, které je schopnost dosáhnout po celou dobu své životnosti. Níže uvádíme stručný přehled baterií i s cyklickými odolnostmi.

Výrobca

Údržba

Cyklická odolnosť

Kvapalinové batérie Banner

Údržbové

300 cyklov pri 50% vybití

Gélové batérie Victron Energy

Bezúdržbové

1500 cyklů při 40% vybíjení

Gélové batérie CS Power

Bezúdržbové

3200 cyklů při 40% vybíjení

AGM batérie Hoppecke Solar.bloc (Sun Power VRM)

Bezúdržbové

1200 cyklů při 40% vybíjení

Green Cell

Bezúdržbové

580 cyklov při 50% vybíjaní

LiFePO batérie Victron Energy

Bezúdržbové

5000 cyklů při 50% vybíjení

LI-ION batérie BMZ

Bezúdržbové

5000 cyklů při 80% vybíjení

LiFePO4 batérie Pylon

Bezúdržbové

6000 cyklov pri 95% vybíjaní

Baterie GEL a AGM bezúdržbovéBaterie GEL a AGM bezúdržbovéBaterie Li-ionBaterie Li-ionBaterie LiFePO4Baterie LiFePO4Propojení a sledování batériíPropojení a sledování batériíPříslušenství pro bateriePříslušenství pro baterie
1 - 24 z 121 produktů
TOP
Nejlevnější
Nejdražší