Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Solární zavlažování

Jak vyřešit automatické zavlažování zahrady? Toto je otázka, kterou si klade zejména během léta mnoho zahrádkářů. Kapková závlaha, ale také automatická solární závlaha jsou ideální produkty, za pomoci kterých můžete vytvořit unikátní závlahový systém ve vaší zahradě. Automatický závlahový systém nepotřebuje vodovodní ani elektrickou přípojku a dokonce ušetříte až 90% vody oproti klasickému zavlažování pomocí hadice.

Prohlédněte si naše automatické zavlažovače a ostatní zavlažovací systémy, které vyřeší zavlažování vašich rostlin ať už v zahradě, skleníku nebo dokonce na balkoně.

Jak vybrat správné solární zavlažování

1. Po zakoupení závlahy a následném spuštění, čerpadlo dlouho táhne vodu. Není toho konce

Po zakoupení jsou vnitřní baterie plně nabité, tak první den nebo dva může zálvaha produkovat více vody. Závlaha potřebuje pro optimální provoz, aby alespoň několik dní pracovala. Baterie se tehdy i vybijí a nabijí už podle zvoleného režimu. Nechte čerpadlo pracovat, dokud nezastaví.

2. Kolik litrů vody přečerpají jednotlivé režimy 1-5 a jak dlouho půjde závlaha?

Toto se nedá přesně určit. Jednotlivé režimy jen určují, kolik minut mají nabíjet baterie v 5 minutových intervalech. Tedy např. režim 3 nechá solární panel nabíjet baterie 3 minuty a následuje 2 min. pauza od nabíjení. Zároveň platí, čím více slunce během dne, tím více se nabijí baterie a tedy dokáží déle pohánět čerpadlo. Interval závlahy se nemění, zůstává stejný.

3. Po zakoupení a zvolení režimu 1 čerpadlo velmi dlouho čerpá vodu a dlouho zavlažuje. Už méně zvolit nemohu

Je třeba počkat, aby se baterie od výroby stihli troška vybít. Od výroby jsou přednabité. Takže režim se ustálí nejbližší den, kdy bude svítit i méně slunce.

4. Jakou velkou rozlohu mohu zavlažit systémy SOL-C24

SOL-C24 dokáže zavlažit plochu 8m2. Zavlažování SOL-C12 zavlaží polovinu, tedy 4m2

5. Kolik centimetrů porézní hadice je potřebné pro zavlažení jedné rostlinky a jakou max. vzdálenost porézní hadice mohu napojit na odkapávač?

15cm porézní hadice stačí pro zavlažení 1 rostlinky. Na jeden odkapávač můžete napojit 1,2m porézní hadice a konec ukončíte zátkou nebo můžete použít max. 2,4m porézní hadice na jeden odkapávač ale konec musí být ukončen dalším odkapávačem.

6. Kolik odkapávačů mohu napojit na jedno zařízení

12 odkapávačů máte v balení SOL-C24 a je možné ještě zakoupit rozšiřující sadu s dalšími 12 odkapávači, tedy maximálně 24 odkapávačů může být napojených.

7. Mám zahradu / skleník a jak zjistím, který produkt bude stačit na zavlažení?

Stačí když nám zašlete na náš e-mail podpora@ecoprodukt.cz váš plán zahrady. Zákazníci zvyknou zasílat plán nakreslený i volnou rukou na papíře, kde jsou vyznačeny rozmístění rostlin, rozměry zavlažovaných ploch a podobně. Následně váš nákres zvykneme konzultovat přímo s výrobci závlah, abychom vám dokázili navrhnout co nejlepší řešení.

Zavlažovací systémyZavlažovací systémyPříslušenstvíPříslušenstvíRozšiřující sadyRozšiřující sady
1 - 24 z 26 produktů
TOP
Nejlevnější
Nejdražší