Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Hybridní měnič a nabíječka Victron Energy MultiPlus-II GX 24V/3000VA/70A-32A

Nyní doprava zdarma

Hybridní měnič a nabíječka Victron Energy MultiPlus-II GX 24V/3000VA/70A-32A

MultiPlus-II GX je výkonný DC-AC hybridní měnič/nabíječ s čistě sinusovým výstupem, s integrovanou adaptivní nabíječkou baterií a ultra rychlým transferovým přepínačem zdroje napájení (baterie/externí AC zdroj).
BoxDostupné: Může být u vás 18. – 19. 4.
33 866,00 Kčs DPH
Výrobce: Victron Energy
ID: #87562

Popis produktu

Hybridní měnič a nabíječka Victron Energy MultiPlus-II GX 24V/3000VA/70A-32A

MultiPlus-II GX oproti MultiPlus II navíc obsahuje zařízení GX a displej 2 x 16 znaků. Na displeji se zobrazí parametry solárního regulátoru a měniče. Ke stejným parametrům lze přistupovat pomocí smartphonu, nebo jiného zařízení podporujícího Wi-Fi.

Integrované zařízení GX (obdoba zařízení Venus GX, pouze integrované přímo v jednotce) zahrnuje:

 • Rozhraní VE.Can.

 • USB port.

 • Ethernetový port.

 • Port VE. Direct.

Měniče Victron jsou standardně v továrním nastavení, které je pro málokterého uživatele vhodné. Nesprávné nastavení může vést k nefunkčnosti systému až ke zničení baterií.

Při koupi doporučujeme obrátit se na naši technickou podporu prostřednictvím e-mailu: podpora@ecoprodukt.sk s požadavkem o profesionální nastavení.

Tyto služby při koupi u nás poskytujeme zdarma.

MultiPlus-II GX kombinuje funkce MultiPlus a MultiGrid

Má všechny funkce jednotky MultiPlus a navíc s možností připojení externího proudového čidla pro funkce PowerControl a PowerAssist s optimalizací vlastní spotřeby (max. 50A).

Má také všechny funkce jednotky MultiGrid se zabudovanou anti-islanding ochranou na svém AC vstupu - zesílená ochrana zabránění nežádoucím dodávkám do distribuční sítě v případě jejího výpadku.

ESS Systémy pro skladování energie

MultiPlus-II GX je klíčovým prvkem v systému Victron ESS, který poskytuje flexibilitu pro kombinaci se solárními MPPT regulátory nebo se síťovými FV měniči.

MultiPlus-II GX, jak název napovídá, je kombinací střídače a nabíječky v jednom elegantním provedení. Jeho řada funkcí zahrnuje čistě sinusový měnič, adaptivní nabíjení, hybridní technologii PowerAssist a další funkce pro integraci do různých typů systémů.

Jeden AC vstup

MultiPlus-II GX je vybaven jedním AC vstupem pro připojení distribuční sítě. Generátoru.

Pokud jsou zapotřebí dva AC vstupy, pak zvolíme jednotku Quattro.

Dva AC výstupy

MultiPlus-II GX je vybaven dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajistí dodávky energie bez přerušení napájení. Např. v režimu UPS MultiPlus-II GX převezme napájení připojených spotřebičů (za méně než 20 milisekund) v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru.

Druhý AC výstup je funkční pouze tehdy, když je k dispozici AC vstup (distribuční síť / generátor). Zátěž, která by rychle vybila akumulátory, jako například ohřívač vody, je tedy možné připojit k tomuto výstupu a ta bude napájena pouze z AC zdroje.

Čtyři fáze nabíjení adaptivní nabíječkou se dvěma výstupy pro nabíjení baterie.

Hlavní DC výstup poskytuje výkonné plnohodnotné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému "adaptivního nabíjení". Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu baterie, a přidává čtvrtou fázi dobíjení – udržovací nabíjení. Kromě toho, MultiPlus-II GX může nabíjet i druhou baterii pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. Pro startovací baterie generátoru s maximálním nabíjecím proudem 4 A. MultiPlus-II GX je určen pro nabíjení všech typů olověných, alkalických i lithiových baterií.

Prakticky neomezený výkon díky paralelnímu provozu

Až 6 jednotek MultiPlus-II může pracovat paralelně k dosažení vyššího výkonu. Při paralelním zapojení stačí pouze jedna jednotka v provedení GX.

Třífázový provoz

Tři jednotky stejného typu mohou být nakonfigurovány pro třífázový provoz s fázovým posunem. Ale to není všechno, až 6 paralelně řazených jednotek může tvořit jednu fázi. Třífázový systém tak může sestávat až z 18 jednotek se souhrnným trvalým výstupním výkonem 43,2 kW / 54 kVA a nabíjecím výkonem 1260 A. Při třífázovém zapojení stačí pouze jedna jednotka v provedení GX.

Unikátní vlastnosti funkce PowerControl a PowerAssist

MultiPlus-II GX zamezí přetížení výkonově omezeného AC zdroje např. Proudově omezeno el. přípojky nebo generátoru. Pokud by mělo dojít velkým odběrem k přetížení vstupního AC zdroje, bude v prvním kroku automaticky snížen nabíjecí proud do baterie (PowerControl). Energie pro nabíjení je přesunuta pro napájení AC spotřebičů. Ve druhé kroku dochází k posílení vstupního AC zdroje proudem odebíraným z baterie (PowerAssist). Na AC výstup přichází společně energie z AC zdroje i z baterie (měniče).

Solární energie

AC proud můžete mít k dispozici i v případě výpadku distribuční sítě. MultiPlus-II GX může být použit jak v off-grid (ostrovních) systémech, tak ve fotovoltaických systémech trvale připojených k distribuční síti. MultiPlus-II není vybaven vstupem pro FV pole, je ale předurčen ke spolupráci s MPPT regulátory (DC coupling systémy) nebo síťovými měniči (AC coupling systémy) umístěnými na AC vstupu a/nebo AC výstupu. Více zde v popisu ESS: https://www.victronenergy.com/media/pg/Energy_Storage_System/en/installation.html

Vzdálený monitoring a konfigurace systémů

Sledujte a ovládejte svůj systém lokálně nebo vzdáleně přes internet z libovolného místa na světě pomocí bezplatné aplikace VRM a bezplatného portálu VRM: https://vrm.victronenergy.com/landingpage

Přístup může být z telefonu, tabletu, notebooku nebo počítače pro různé operační systémy. Zařízení GX je v této jednotce integrováno, takže není potřeba dokupovat jednotku Venus GX resp. Color Control GX

Technické parametry

 • PowerControl & PowerAssist: Ano

 • Přepínač: 32 A 

Maximální vstupní proud AC: 32 A

Měnič

 • Rozsah vstupního napětí: 19-33 V

 • Výstupní napětí: 230 VAC ± 2%

 • Frekvence: 50 Hz ± 0,1%

 • Cont. výstupní výkon při 25°C (3): 3000 VA

 • Cont. výstupní výkon při 25°C: 2400 W

 • Cont. výstupní výkon při 40°C: 2200 W

 • Cont. výstupní výkon při 65°C: 1700 W

 • Maximální zdánlivý příkon: 3000VA

 • Špičkový výkon: 5500W

 • Maximální účinnost: 94%

 • Výkon nulového zatížení: 13 W

 • Nulový výkon v režimu AES: 9 W

 • Výkon nulového zatížení v režimu vyhledávání: 3 W

Nabíječka

 • Vstup AC: rozsah vstupního napětí: 187-265 VAC

 • Vstupní frekvence: 45 - 65 Hz

 • 'Absorpční' napětí náboje: 28,8 V

 • Napájecí napětí 'plovoucí': 27,6 V

 • Režim skladování: 26,4 V

Maximální nabíjecí proud akumulátoru (4): 70 A

Obecné

 • Rozhraní: BMS-Can, USB, Ethernet, VE. Direct, Wi-Fi

 • Snímač vnějšího střídavého proudu (volitelný): 50 A

 • Programovatelné relé : Ano

 • Ochrana : a - g

 • Komunikační port VE.Bus: Pro paralelní a třífázový provoz, dálkového monitorování a systémové integrace

 • Univerzální com. port: Ano, 2x

 • Zapnutí a vypnutí na dálku: Ano

 • Rozsah provozních teplot: -40 až + 65°C (chlazení s ventilátorem)

 • Vlhkost (nekondenzující): max. 95%

Skříň

 • Materiál a barva: ocel, modrá RAL 5012

 • Krytí: IP22

 • Připojení baterie: Šrouby M8

 • 230 V AC připojení: Šroubové svorky 13 mm² (6 AWG)

 • Hmotnost: 19 kg

 • Rozměry: 506 x 275 x 147 mm

MultiPlus-II nabízí mnoho variant provozu a je schopen nabídnout řešení pro řadu uživatelských požadavků. Zde uvádíme pro představu nejčastější provozní režimy:

1. Základní instalace jednotky MultiPlus-II GX s externím digitálním multifunkčním panelem (volitelné). Určeno do systémů, kdy není vždy dostupná síť (typicky karavany, lodě), režim UPS. Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny jak ze sítě (přednostně), tak z baterie. Spotřebiče na AC-OUT2 jsou napájeny pouze ze sítě, v případě výpadku sítě nejsou napájeny.

2. Základní instalace jednotky MultiPlus-II GX s digitálním multifunkčním panelem (volitelné). Určeno do systémů, kdy není vždy dostupná síť (typicky karavany, lodě). Režim UPS. Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny jak ze sítě (přednostně), tak z baterie. Použitím proudového čidla u AC-OUT2, který je mimo MultiPlus-II GX. Spotřebiče na AC out-2 jsou napájeny přednostně ze sítě, v případě možného překročení vstupního AC proudu jsou napájeny i z baterie. Nejsou napájeny při výpadku sítě.

3. Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - DC-coupling koncepce s použitím MPPT solárního regulátoru s umístěním nezálohovaných spotřebičů mimo MultiPlus-II GX a za použití proudového snímače. Nezálohované spotřebiče nejsou napojeny na AC výstup, ale na AC vstup. Je použito proudové čidlo (měřící rozsah 0-35). Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a/nebo baterie (je-li zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC-OUT2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie (přes AC vstup), v případě nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii.

4. Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - AC coupling koncepce s použitím síťového FV měniče umístěném na AC - OUT1 (pouze měniče značky Fronius). Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie, v případě nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a/nebo baterie (je-li zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC-OUT2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie, v případě nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii. MultiPlus-II GX dokáže nabíjet baterii z fotovoltaiky přes svůj AC výstup a regulovat v případě potřeby (malá spotřeba, baterie nabitá) výkon síťového měniče frekvenčně nebo datově.