Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Hybridní měnič a nabíječka Victron Energy MultiPlus-II 48V/10000VA/140-100 230V

Hybridní měnič a nabíječka Victron Energy MultiPlus-II 48V/10000VA/140-100 230V

Multiplus-II je výkonný DC-AC hybridní měnič a nabíječka s čistě sinusovým výstupem s integrovanou adaptivní nabíječkou baterií a ultra rychlým transferovým přepínačem zdroje napětí.
BoxDostupné: Může být u vás 22. – 23. 7.
51 635,00 Kčs DPH
Výrobce: Victron Energy
ID: #87552

Popis produktu

Hybridní měnič a nabíječka Victron Energy MultiPlus-II 48V/10000VA/140-100 230V

Hybridní měnič a nabíječka Multiplus-II v sobě kombinuje funkce produktů MultiPlus a MultiGrid.

Má všechny funkce jednotky MultiPlus a navíc možnost připojení externího proudového čidla pro funkce PowerControl a PowerAssist s optimalizací vlastní spotřeby (max. 100A).

Má také všechny funkce jednotky MultiGrid se zabudovanou anti-islanding ochranou na svém AC vstupu - zesílená ochrana zabrání nežádoucím dodávkám do distribuční sítě v případě jejího výpadku.

Měniče Victron jsou standardně v továrním nastavení, které je pro málokterého uživatele vhodné. Nesprávné nastavení může vést k nefunkčnosti systému až ke zničení baterií.

Při koupi doporučujeme obrátit se na naši technickou podporu prostřednictvím e-mailu: podpora@ecoprodukt.sk s požadavkem o profesionální nastavení.

Tyto služby při koupi u nás poskytujeme zdarma. 

ESS Systémy pro skladování energie

MultiPlus-II je klíčovým prvkem v systému Victron ESS, který poskytuje flexibilitu pro kombinaci se solárními MPPT regulátory, nebo se síťovými FV měniči.

Jak již název napovídá, MultiPlus-II je kombinací střídače a nabíječky v jednom elegantním provedení. Řadu funkcí zahrnuje čistě sinusový měnič, adaptivní nabíjení, hybridní technologii PowerAssist a další funkce pro integraci do různých typů systémů.

 

Jeden AC vstup

MultiPlus-II je vybaven jedním AC vstupem pro připojení distribuční sítě, nebo např. generátoru.
Pokud jsou nutné dva AC vstupy, pak zvolíme jednotku Quattro.

 

Dva AC výstupy 

MultiPlus-II je vybaven dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajistí dodávky energie bez přerušení napájení. Např. v režimu UPS MultiPlus-II převezme napájení připojených spotřebičů (za méně než 20 milisekund) v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru.

Druhý AC výstup je funkční pouze tehdy, když je k dispozici AC vstup (distribuční síť / generátor). Zátěž, která by rychle vybila akumulátory, například ohřívač vody, je tedy možné připojit k tomuto výstupu a ten bude napájen pouze z AC zdroje.

 

Čtyři fáze nabíjení adaptivní nabíječkou se dvěma výstupy pro nabíjení baterie.

Hlavní DC výstup poskytuje výkonné plnohodnotné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému "adaptivního nabíjení". Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu baterie a přidává čtvrtou fázi dobíjení - udržovací nabíjení.

Kromě tohoto, MultiPlus-II může nabíjet i druhou baterii pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. pro startovací baterie generátoru s maximálním nabíjecím proudem 4 A. MultiPlus-II je určen pro nabíjení všech typů olověných, alkalických i lithiových baterií.

Prakticky neomezený výkon díky paralelním provozu

Až 6 jednotek MultiPlus-II může pracovat paralelně k dosažení vyššího výkonu.

 

Trojfázový provoz

Tři jednotky stejného typu mohou být nakonfigurovány pro třífázový provoz s fázovým posunem. Ale to není všechno, až 6 paralelně řazených jednotek může tvořit jednu fázi. Třífázový systém tak může sestávat až z 18 jednotek se souhrnným trvalým výstupním výkonem 79 kW / 90 kVA a nabíjecím výkonem 1200 A.

 

Unikátní vlastnosti funkce PowerControl a PowerAssist

MultiPlus-II zamezí přetížení výkonově omezeného AC zdroje např. proudově omezené el. přípojky nebo generátoru. Pokud by mělo dojít velkým odběrem k přetížení vstupního AC zdroje, v prvním kroku automaticky sníží nabíjecí proud do baterie (PowerControl).

Energie pro nabíjení je přesunuta pro napájení AC spotřebičů. Ve druhém kroku dochází k posílení vstupního AC zdroje proudem odebíraným z baterie (PowerAssist). Na AC výstup přichází společně energie z AC zdroje iz baterie (měniče).

 

Solární energie

AC proud můžete mít k dispozici také v případě výpadku distribuční sítě. MuliPlus-II může být použit jako v off-grid (ostrovních) systémů, tak ve fotovoltaických systémech trvale připojených k distribuční síti. MultiPlus-II není vybaven vstupem pro FV pole, je ale předurčen k spolupráci s MPPT regulátory (DC coupling systémy) nebo síťovými měniči (AC coupling systémy) umístěnými na AC vstupu a / nebo AC výstupu. Více najdete v popisu ESS: https://www.victronenergy.com/live/ess:design-installation-manual 

Vzdálený monitoring a konfigurace systémů

Sledujte a ovládejte svůj systém lokálně nebo vzdáleně přes internet z libovolného místa na světě pomocí bezplatné aplikace VRM a bezplatného portálu VRM: https://vrm.victronenergy.com/landingpage
Přístup může být z telefonu, tabletu, notebooku nebo počítače pro různé operační systémy. Pro vzdálený přístup potřebujete jeden z následujících ovládacích panelů a pak máte k dispozici možnost monitoringu a konfigurace systému odkudkoliv na světě:
Color Control GX, Venus GX
 
V kombinaci s ColorControl GX nebo Venus GX zajišťuje počítání stavu nabití baterie v procentech (SOC)

Technické parametry

 • PowerControl & PowerAssist: Ano

 • Přepínač: 100A

 • Maximální vstupní proud AC: 100 A

Měnič​

 • Rozsah vstupního napětí: 38 - 66 V

Výstup

 • Výstupní napětí: 230 VAC ± 2%

 • Frekvence: 50 Hz ± 0,1% (1)

 • Cont. výstupní výkon při 25 ° C (3): 10000 VA

 • Cont. výstupní výkon při 25 ° C: 8000 W

 • Cont. výstupní výkon při 40 ° C: 7000 W

 • Cont. výstupní výkon při 65 ° C: 6000 W

 • Maximální zdánlivý příkon: 10000 VA

 • Špičkový výkon: 18000W

 • Maximální účinnost: 96%

 • Výkon nulového zatížení: 38 W

 • Nulový výkon v režimu AES: 27 W

 • Výkon nulového zatížení v režimu vyhledávání: 4 W​

Nabíječka

 • Vstup AC: rozsah vstupního napětí: 187-265 VAC

 • Vstupní frekvence: 45 - 65 Hz

 • 'Absorpční' napětí náboje: 57,6 V

 • Napájecí napětí 'plovoucí': 55,2 V

 • Režim skladování: 52,8 V

 • Maximální nabíjecí proud akumulátoru (4): 100 A​

Obecné

 • Pomocný výstup: Ano (50 A)

 • Snímač vnějšího střídavého proudu (volitelný): 100 A

 • Programovatelné relé (5): Ano

 • Ochrana (2): a - g

 • Komunikační port VE.Bus: Pro paralelní a třífázovou provoz, dálkového monitorování a systémové integrace

 • Univerzální com. port: Ano, 2x

 • Zapnutí a vypnutí na dálku: Ano

 • Rozsah provozních teplot: -40 až + 65 ° C (chlazení s ventilátorem)

 • Vlhkost (nekondenzující): max. 95%​

Skříň

 • Materiál a barva: ocel, modrá RAL 5012

 • Krytí: IP22

 • Připojení baterie: čtyři šrouby M8

 • 230 V AC připojení: šrouby M6

 • Hmotnost: 49 kg

 • Rozměry: 677 x 363 x 206 mm​

Varianty provozu

MultiPlus-II ponúka mnoho variánt prevádzky a je schopný ponúknuť riešenie na radu užívateľských požiadaviek. Tu uvádzame pre predstavu najčastejšie prevádzkové režimy:
 

MultiPlus-II nabízí mnoho variant provozu a je schopen nabídnout řešení na radu uživatelských požadavků. Zde uvádíme pro představu nejčastěji provozní režimy:
 
1. Základní instalace jednotky MultiPlus-II s externím digitálním multifunkčním panelem (volitelné). Určené do systémů, kdy není vždy dostupná síť (typicky karavany, lodě), režim UPS. Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny jak ze sítě (přednostně), tak z baterie. Spotřebiče na AC- OUT2 jsou napájeny pouze ze sítě, v případě výpadku sítě nejsou napájeny.

2. Základní instalace jednotky MultiPlus-II s digitálním multifunkčním panelem (volitelné). Určené do systémů, kdy není vždy dostupná síť (typicky karavany, lodě). Režim UPS. Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny jak ze sítě (přednostně), tak z baterie. Použít proudové čidlo u AC- OUT2, které je mimo MultiPlus-II. Spotřebiče na AC out-2 jsou napájeny přednostně ze sítě, v případě možného překročení vstupního AC proudu jsou napájeny iz baterie. Nejsou napájeny při výpadku sítě.

3. Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - DC coupling koncepce s použitím MPPT solárního regulátoru. Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie, v případně nedostatku této energie, nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a / nebo baterie (pokud je zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC- OUT2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie, v případně nedostatku této energie, nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii.

4. Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - DC-coupling koncepce s použitím MPPT solárního regulátoru s umístěním nezálohovaná spotřebičů mimo MultiPlus-II a za použití proudového snímače. Systém podobný předchozímu systému jen s tím rozdílem, že nezálohované spotřebiče nejsou napojeny na AC výstup, ale na AC vstup. Je použito proudové čidlo (měřicí rozsah 0-35). Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a / nebo baterie (pokud je zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC- OUT2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie (přes AC vstup), v případně nedostatku této energie, nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii.

5. Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - AC coupling koncepce s použitím síťového FV měniče umístěném na AC - OUT1 (pouze měniče značky Fronius). Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie, v případně nedostatku této energie, nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a / nebo baterie (pokud je zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC- OUT2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii. MultiPlus-II dokáže nabíjet baterii z fotovoltaiky přes svůj AC výstup a regulovat v případě potřeby (malá spotřeba, baterie nabitá) výkon síťového měniče frekvenčně nebo datově.

6. Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - AC coupling koncepce s použitím síťového FV měniče umístěném na AC - OUT1 (pouze měniče značky Fronius) s umístěním nezálohovaná spotřebičů mimo MultiPlus-II a za použití proudového snímače. Systém podobný předchozímu systému jen s tím rozdílem, že nezálohované spotřebiče nejsou napojeny na AC výstup, ale na AC vstup. Je použito proudové čidlo (měřicí rozsah 0-35). Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a / nebo baterie (pokud je zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC- OUT2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a / nebo baterie (přes AC vstup), v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii. MultiPlus-II dokáže nabíjet baterii z fotovoltaiky přes svůj AC výstup a regulovat v případě potřeby (malá spotřeba, baterie nabitá) výkon síťového měniče frekvenčně nebo datově.

7. Možný je i koncept umístění síťového měniče na AC vstup. Stejně tak je možná i paralelní topologie, tedy MultiPlus-II je připojen k síti a spotřebičům pouze přes AC vstup (AC výstupy nevyužité). Odběr energie ze sítě a / nebo solární energie pro dobíjení baterie