Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Měnič Victron Quattro 48V 8000VA 110A-100A / 100A

Měnič Victron Quattro 48V 8000VA 110A-100A / 100A

Quattro je sofistikovaná AC-DC nabíječka akumulátorů a DC-AC střídač (měnič, invertor) se dvěma AC vstupy, čistě sinusovým výstupním napětím a ultra rychlým přepínačem.
BoxSkladem 2 ks: Může být u vás 26. – 27. 6.
73 307,00 Kčs DPH
Výrobce: Victron Energy
ID: #85702

Popis produktu

Měnič Victron Quattro 24V 8000VA sinus

Quattro je sofistikovaná AC-DC nabíječka akumulátorů a DC-AC střídač (měnič, invertor) se dvěma AC vstupy, čistě sinusovým výstupním napětím a ultra rychlým přepínačem mezi sítí (generátorem) a akumulátory.

Střídač je umístěn v hliníkovém kompaktním krytu. Modelové řady se vyrábí o výkonu 3000VA-10000V.
Záruka výrobce na měnič je 5 let!

Měniče Victron jsou standardně v továrním nastavení, které je pro málokterého uživatele vhodné. Nesprávné nastavení může vést k nefunkčnosti systému až ke zničení baterií. 

Při koupi doporučujeme obrátit se na naši technickou podporu prostřednictvím e-mailu: technik@ecoprodukt.sk s požadavkem o profesionální nastavení.

Tyto služby při koupi u nás poskytujeme zdarma. 

  Dva AC vstupy

Quattro je vybaveno dvěma navzájem nezávislými AC vstupy (hlavní rozdíl oproti řadě MultiPlus) jako síť a generátor nebo dva generátory. Zařízení je schopno se v případě potřeby automaticky připojit ke zdroji, který je právě k dispozici.

  Dva AC výstupy

Quattro je standardně vybaveno dvěma AC výstupy. Hlavním výstup je vybaven funkcí, která zajistí dodávky energie bez přerušení. Quattro převezme napájení připojených spotřebičů v případě výpadku sítě nebo generátoru. To se děje tak rychle (méně než 20 milisekund), že počítače a další elektronická zařízení budou i nadále fungovat bez přerušení.
Druhý výstup je pod napětím pouze tehdy, když AC je k dispozici na jednom ze vstupů quattro. Zátěž, která by rychle vybila akumulátory, například ohřívač vody, klimatizace, elektrická trouba je možné připojit k tomuto výstupu.

  Prakticky neomezený výkon díky paralelnímu provozu

Až 10 jednotek Quattro může pracovat paralelně k dosažení vyššího výkonu. Deset jednotek Quattro 48/10000/140, například poskytuje až 90 kW / 100kVA výstupního výkonu s nabíjecí kapacitou akumulátorů až 1 400 A.

  Třífázový provoz

Tři jednotky stejného modelu mohou být sestaveny do třífázového výstupu. Ale to není všechno: až 10 třífázových sestav (celkem tedy 30 jednotek) může být paralelně propojeny a poskytnout tak výstupní výkon až 270 kW / 300 kVA s nabíjecí kapacitou akumulátorů až 4 000 A.

  PowerControl - omezení přetížení zdroje střídavého (AC) proudu

Quattro je velmi silná nabíječka akumulátorů. Je schopna odebírat velké množství proudu z generátoru nebo sítě (až 16 A u každé jednotky modelu 48/5000/70 pracující při 230 V na straně střídavého proudu). Na každém vstupu střídavého proudu lze nastavit limit maximálního odběru energie k zabránění přetížení zdroje střídavého (AC) proudu.

  Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist

Povyšuje funkci PowerControl na další úroveň. Zamezí přetížení výkonově omezeného střídavého (AC) zdroje proudu. Pokud by mělo dojít k přetížení zdroje proudu bude v první řadě automaticky snížen nabíjecí proud baterie. Zadruhé pak dochází k posílení výstupního výkonu připojeného generátoru nebo místního napájení (např. Proudově omezeno el. Přípojky) výkonem odebíraným z akumulátorů.

  Solární energia

Střídavý (AC) proud je k dispozici iv případě selhání síťového zdroje.

Quattro může být s výhodou využít v off-grid systémech se solárními panely nebo jinými alternativními zdroji energie.

  Čtyři etapy nabíjení adaptivní nabíječkou se dvěma výstupy pro nabíjení akumulátorů

Hlavní výstup poskytuje výkonné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému "adaptivního nabíjení". Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu a typu akumulátoru, a přidává čtvrtou fázi udržovací nabíjení. Kromě tohoto Quattro umožňuje nabíjet druhý pomocný akumulátor pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. pro startovací akumulátor generátoru (pouze 12 a 24 V modely).

  Technické parametry

  • Pracovné DC napätie: 48V
  • Trvalý AC výkon pri 25 ° C: 8000 VA (nelineárna záťaž, činiteľ výkyvu 3: 1)
  • Trvalý AC výkon pri 25 ° C: 6500 W
  • Maximálny nabíjací DC prúd: 110A
  • Maximálny odber AC prúdu (zo siete, generátora) 1. vstupu: 100 A
  • Maximálny odber AC prúdu (zo siete, generátora) 2. vstupu: 100 A
  • Rozměry: 470 x 350 x 280 mm
  • Hmotnost: 41kg