Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

MPPT solární regulátor EPsolar 100VDC 30A DuoRacer 12/24V

MPPT solární regulátor EPsolar 100VDC 30A DuoRacer 12/24V

MPPT regulátor DuoRacer je určen k nabíjení dvou baterií, vhodný pro karavany, lodě a jiné. Napětí panelů až 100V, maximální nabíjecí proud 30A. Baterie 12 / 24V, FV max 390 / 780Wp.
BoxSkladem 2 ks: Může být u vás 26. – 27. 6.
2 190,00 Kčs DPH
Výrobce: EPsolar
ID: #85377

Popis produktu

MPPT solární regulátor EPsolar 100VDC 30A DuoRacer 12/24V

Regulátor pracuje jako měnič, to znamená, že vyšší vstupní napětí a nižší proud dokáže zpracovat na nižší napětí / zvýšit proud a to s vysokou účinností. Můžeme tedy použít prakticky jakýkoliv solární panel.


MPPT regulátor nabíjení DuoRacer DR3210N-DDS je určen k nabíjení dvou baterií - palubní i startovací (znázorněných jako BATT1 a BATT2) v solárním systému.

Tento regulátor podporuje několik typů hlavních baterií (BATT1), včetně uzavřených, gelových, zaplavených, LiFePO4 a Li-ničemný baterií, které jsou vhodné pro RV, karavany, lodě atd.

Zařízení automaticky rozpozná napětí systému baterie startéru (BATT2) a po splnění podmínek se baterie dobije.

Hlavní funkce

Technologie sledování bodu maximálního výkonu s extrémně rychlou sledovací rychlostí a účinností sledování více než 99,5%

Pokročilý algoritmus řízení MPPT pro minimalizaci ztráty rychlosti a ztráty času MPP

Širší rozsah provozního napětí MPP pro zlepšení využití FV modulu

Funkce automatického řízení nabíjení a omezení nabíjecího proudu (BATT1)

Vysoce kvalitní a nízká míra selhání komponent ST, TI a Infineon pro zajištění životnosti produktu

Digitální řízení obvodu adaptivního třístupňového nabíjecího režimu pro zvýšení životnosti BATT1

Typ BATT1 lze nastavit pomocí LED / LCD

Pokud po dlouhou dobu nedochází k nabíjení a FV pole má nízké napětí (FV <5V), regulátor přejde do režimu nízké spotřeby

100% nabíjení a vybíjení v provozním teplotním rozsahu

Řídící signál AES pro chladničku do auta

Standardní protokol Modbus a komunikační port RS485 (5V / 200 mA)


 
 

MPPT

Solární regulátor DuoRacer je vybaven nejnovější technologií MPPT (Maximum PowerPoint Tracking) - sledování bodu maximálního výkonu s propracovaným algoritmem sledování, kdy solární modul pracuje při ideálním napětí, které solární modul může produkovat při co nejvyšším dostupném výkonu. Při porovnání s klasickým regulátorem PWM zvyšuje technologie MPPT účinnost nabíjení o cca 30%.
 
Maximální nabíjecí výkon do baterie tohoto modelu je 30A což odpovídá výkonu panelu 390 Wp pokud máte 12V baterii, nebo 780 Wp pokud máte 24V baterii. V případě že bude panel dávat vyšší výkon, pak ho regulátor jen omezí na svůj nominální max. Výkon. Výkon FV panelů nesmí být vyšší než 1,5 násobek nominálního výkonu regulátoru - tedy 580Wp resp. 1170Wp!

Upozornění: Solární panely můžete propojovat do série, jejich výstupní napětí na prázdno označované jako Voc však nesmí nikdy překročit hodnotu napětí na prázdno Voc 100V - překročení této hodnoty regulátor trvale poškodí (zde je nutno zohlednit to, že s klesající okolní teplotou roste napětí solárního panelu a hodnota Voc uvedená v parametrech solárního panelu je při 25C). Proto nedoporučujeme, aby hodnota uvedeného Voc překračovala 90V).

Podrobné informace k DuoRacer naleznete v přiloženém manuálu.

Parametry

Technické parametry

Výrobce EPsolar
Výrobce EPsolar
Potřebujete poradit od odborníka?