Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

MPPT SmartSolar regulátor nabíjania Victron Energy SmartSolar 75V 10A

MPPT SmartSolar regulátor nabíjania Victron Energy SmartSolar 75V 10A

Robustní a rychlý MPPT regulátor pro náročné podmínky s napětím panelů až 75 V, maximální nabíjecí proud 10A. Baterie 12/24V, FV max. 145/290Wp s plnou zárukou na 5 let a integrovaným bluetooth.
BoxSkladem 3 ks: Může být u vás 26. – 27. 6.
1 661,00 Kčs DPH
Výrobce: Victron Energy
ID: #77241

Popis produktu

Špičkový MPPT regulátor nabíjení SmartSolar 75/10 

MPPT solární regulátory Victron Energy patří mezi absolutní světovou špičku v tomto oboru. Nabízejí ultra rychlé MPPT sledování, které zajišťuje maximální možné solární zisky. Zejména při zatažené obloze s častou změnou intenzity světla jsou solární zisky o 30% vyšší oproti klasickým PWM regulátorem nebo o 10% vyšší oproti pomalejším MPPT regulátorem.
 
Maximální výkon solárních panelů je u 12V systémech 145 Wp a u 24V systémech 290 Wp. V případě překročení těchto hodnot se regulátor nepoškodí, ale pouze automaticky zredukuje příchozí výkon od panelů na přijatelné hodnoty. Solární regulátor je továrny přednastaven a není obvykle nutné provádět zásadní úpravy nastavení. 

Není možné kombinovat daný regulátor s optimizéry, v případě takové kombinace hrozí nevratné poškození regulátoru.
 
  Maximální napětí na prázdno (označované jako Voc) připojených solárních panelů nesmí překročit hodnotu 75V (pozor: s klesající venkovní teplotou roste napětí solárních panelů). Maximální vstupní zkratový proud FV panelů nesmí překročit hodnotu 13A, jinak může dojít k trvalému poškození.
 
Správnou volbu vašeho BlueSolar/SmartSolar regulátoru podle parametrů fotovoltaického pole si ověřte v našem konfigurátoru zde.

  Nová řada SmartSolar MPPT regulátorů nabízí vestavěný Bluetooth

Tato nová funkce přináší možnost propojení Vašeho "chytrého" telefonu / tabletu s Vaším "chytrým" solárním regulátorem.
Můžete monitorovat mnoho parametrů systému a historické statistiky za posledních 30 dní. Dále máte možnost provádět nastavení provozních parametrů.

  Aplikace VictronConnect pro telefony

Aplikaci VictronConnect si můžete bezplatně stáhnout na Google Play nebo v App Store.
Chcete-li provést výše uvedené pomocí PC, pak máte možnost použít pro propojení regulátoru a PC kabel VE.direct na USB. Do počítače si pouze nainstalujete program Victron Connect, který můžete stáhnout zdarma opět na stejné adrese zde.

  Ochrana

Vnitřní elektronické komponenty jsou chráněny nátěrem z pryskyřice proti nepříznivým vlivům, pro dlouhou životnost. Nabízí tak zvýšenou odolnost krytí IP43 pro elektronické komponenty a IP22 pro připojovací konektory. Určeny pro vertikální polohu na nehořlavý podklad, se zapojením kabeláže zespodu.
Regulátor obsahuje vnitřní teplotní senzor pro odpovídající úpravu nabíjecího napětí. Automatická detekce systémového napětí 12 nebo 24V.

  Adaptivní třístupňové nabíjení 

1. Rychlé nabíjení (Bulk)
2. Absorpční (Absorption)
3. Udržovací (Float).

Zpočátku je při rychlém nabíjení generovaný vysoký proud a nižší napětí, pro rychlé dobíjení vybité baterie. Po této fázi následuje konstantní napětí se snižováním proudu pro úplné nabití baterie, bez nebezpečného přebíjení snižujícího životnost baterie. Nabitá baterie je udržována v nabitém stavu velmi nízkým proudem i nízkým napětím. Pokud napětí na baterie klesne pod 13,2V například vlivem zátěže, spustí se nový nabíjecí cyklus. 

Napětí z panelů musí přesáhnout napětí baterie o 5V, aby začal regulátor pracovat a nabíjet baterii. Regulátor nabíjí do chvíle, kdy je napětí z panelů o 1 V vyšší než napětí baterie. U 12 V baterie doporučujeme panely s minimálním počtem 32 článků a s maximálním počtem 108 článků (panely v sérii). Je tedy možné nabíjet 12V baterii i panely s pracovním napětím 24V. Při 24V systémech doporučujeme panely s minimálním počtem 72 článků a s maximálním počtem 108 článků. Účelem je dosažení dostatečného napětí pro efektivní a plné nabíjení baterie.
 
Solární regulátor disponuje DC výstupem pro napájení DC zátěže. Napětí DC výstupu je přesně napětí baterie. Takže pokud máte např. 12V baterii - na DC výstupu můžeme napájet 12V zátěž.

BatteryLife algoritmus - adaptivní nabíjení pro prodloužení životnosti baterie. Regulátor neustále sleduje míru nabití baterie a den za dnem postupně zvyšuje úroveň napětí, při které dojde k odpojení zátěže až do stavu, kdy je dosaženo absorpční napětí (baterie plně nabitá). Následuje opět pokles úrovně napětí, při které dochází k odpojování zátěže. Tímto způsobem může docházet cca jednou týdně k plnému dobití baterie i při snížených solárních ziscích a vyšší zátěži, což se pozitivně projeví v délce životnosti baterie. Jde o volitelnou funkci.

  Technická dokumentace

Napětí baterie: 12 / 24V
Nominální nabíjecí proud: 10A
Nominální výkon FV, 12V: 145W
Nominální výkon FV, 24V: 290W
Max. FV zkratový proud: 13A
Automatické odpojení zátěže: Ano, maximální zátěž 15A
Maximální napětí napájecího napětí PV: 75V
Špičková účinnost: 98%
Vlastní spotřeba: 10 mA
Nabíjecí napětí "absorpční": 14.4V / 28.8V (nastavitelné)
Nabíjecí napětí "plovoucí": 13.8V / 27.6V (nastavitelné)
Algoritmus nabíjení: Vícestupňové, adaptivní
Kompenzace teploty: -16 mV/°C resp. -32 m /°C
Trvalý proud zátěže: 15A
Odpojení zatížení nízkým napětím: 11,1V / 22,2V or 11,8V / 23,6V nebo algoritmus živnostnosti baterie
Znovu připojte zatížení s nízkým napětím: 13,1V / 26,2V or 14V / 28V nebo algoritmus živnostnosti baterie
Ochrana: Reverzní polarita baterie (pojistka) / zkrat / výstupní teplot

  Ke stažení