Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Menič Victron Multiplus 24V 3000VA 70A 50A

Nyní doprava zdarma

Menič Victron Multiplus 24V 3000VA 70A 50A

Multifunkční měnič MultiPlus 24/3000 je výkonný DC-AC střídač / invertor / s čistě sinusovým výstupním napětím.
BoxDostupné: Může být u vás 18. – 19. 12.
42 311,00 Kčs DPH
Výrobce: Victron Energy
ID: #73331

Popis produktu

Měnič Victron Multiplus 24V 3000VA 70A- 50A čistý sinus

Multifunkční měnič MultiPlus 24/3000 je výkonný DC-AC střídač / invertor / s čistě sinusovým výstupním napětím, se sofistikovanou adaptivní nabíječkou záložních baterií a ultra rychlým přepínačem smyčky napájení / bypassu / do 20ms.

Střídač je umístěn v hliníkovém kompaktním krytu. Model nové řady se vyrábí o výkonu 800VA-5000VA.

Záruka výrobce na měnič je 5 let!

Měniče Victron jsou standardně v továrním nastavení, které je pro málokterého uživatele vhodné. Nesprávné nastavení může vést k nefunkčnosti systému až ke zničení baterií. 

Při koupi doporučujeme obrátit se na naši technickou podporu prostřednictvím e-mailu: podpora@ecoprodukt.sk s požadavkem o profesionální nastavení.

Tyto služby při koupi u nás poskytujeme zdarma. 

  Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist a PowerControl

MultiPlus zamezí přetížení výkonově omezeného střídavého / AC / zdroje proudu, například pokud máte nižší vstupní jistič nebo nižší výkon zabudovaného měniče. Pokud by mělo dojít k přetížení tohoto zdroje proudu, bude v první řadě automaticky snížen nabíjecí proud baterie. Zadruhé pak dochází k posílení výstupního výkonu výkonem odebíraným z baterie nebo veřejné sítě. Zařízení tedy dokáže na výstupu kombinovat jmenovitý výkon měniče se jmenovitým výkonem záložní linky, což je vhodné zvláště v ostrovních elektrárnách.
V kombinaci s možností čistě ostrovního provozu až do určité úrovně výkonu lze PowerAssist výborně využít pro plynulý přechod z ostrovního, přes kombinovaný až po síťový provoz bez přerušení chodu spotřebičů.

  Nepřerušená dodávka střídavého / AC / proudu (funkce UPS)

V případě výpadku nebo poruchy napájecí sítě, nebo při odpojení místního napájení nebo záložního generátoru, střídač v MultiPlus je automaticky aktivován a okamžitě přebírá dodávku energie do připojené zátěže. Toto nastává tak rychle / méně než 20 ms. /, Že počítače nebo jiné elektronické přístroje pokračují v činnosti bez přerušení.

  Virtuálně neomezený zdroj elektrické energie díky možnosti paralelního zapojení

Až 6 střídačů řady MultiPlus může pracovat paralelně a tím podstatně zvýšit dodávaný výkon. To celé jen propojením kabely RJ45 UTP (viz příslušenství) a jednoduchým opětovným nastavením měničů (může provést koncový uživatel). Je možné realizovat i třífázové zapojení. Prosíme, přečtěte si pozorně katalogový list a manuál, abyste věděli, které modely střídačů a jakým způsobem je možné spojit paralelně a třífázově.

  Inteligentní 4 fázové nabíjení

MultiPlus má zabudovanou inteligentní nabíječku, splňující nbejmodernějšie standardy a požadavky na rychlé a bezpečné nabíjení záložních baterií. Nabíjecí charakteristiky lze upravit pomocí mikropřepínačů, nabíječ tak lze upravit na míru každému typu připojené baterie.

  Ostrovní - OFF-GRID režim pro místa bez připojení k distribuční síti

MultiPlus je připojen k baterii a přes AC1 výstup dodává energii spotřebičům. Na AC vstup můžeme napojit generátor, který může být startován i automaticky na základě požadavku z MultiPlus nebo ručně. Jakmile se nastartuje generátor, MultiPlus dodává energii do AC výstupu 1 a 2 a současně nabíjí baterie spolu se solárními panely. Jakmile se generátor vypne, pak je energie opět dodávána z baterie / solárních panelů. Jednotka má dva výstupy pro zátěž - první výstup je funkční stále druhý výstup pouze když běží generátor.

  Hybridní režim HUB1

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí (DS) a tam, kde je požadavek na maximální využití vyrobené solární energie v kombinaci s běžnou DS. Energii z panelů zpracovává MPPT regulátor a energie z DS je použita pouze při přetížení měniče, nebo při nedostatku solární energie. Systém může být provozován s nebo bez dodávky přebytečné energie do distribuční sítě podle natavení. Výhodou tohoto robustního řešení je 100% funkce i při blackoutu, nízké ztráty (primární systém využívá jen DC proud). Doporučujeme pro všechny nové instalace.

  Hybridní režim HUB2

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí a tam, kde je požadavek na maximální využití vyrobené solární energie. Na rozdíl od systému HUB1 energii z panelů zpracovává síťový invertor. Energie z distribuční sítě je použita pouze při přetížení měniče, nebo při nedostatku solární energie. Systém může být provozován s nebo bez dodávky přebytečné energie do distribuční sítě. Protože je velká řada různých výrobců síťových měničů, není 100%

  Hybridní režim HUB4

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí, zejména pro doplnění současné síťové FV elektrárny o baterie. Když systém HUB4 detekuje přebytek solární energie, tak ji ukládá do baterií, když detekuje nedostatek energie, naopak ji z baterií vydává. Systém musí být provozován s možností dodávky přebytečné energie do distribuční sítě. Při blackoutu FV elektrárna nefunguje a MultiPlus napájí pouze kritické spotřebiče a to až do vybití baterie. Výhodou HUB4 systému je, že výkon jednotky MultiPlus i baterie je zcela nezávislý na velikosti FV elektrárny.

  Režim pro mobilní aplikace - obytné vozy, vojenská vozidla, sanitky

Jednotka MultiPlus se postará o komplexní řešení dodávky energie na palubě. Jakmile se připojíme k el. přípojce např. v garáži, jednotka MultiPlus odebírá energii pro napájení spotřebičů a současně nabíjí baterii. Jakmile odpojíme od přípojky, energie je dodávána z baterie.

  Technické parametry

  • Napětí: 24V DC
  • Nabíjecí proud max .: 70A
  • Rozměry: 362 x 258 x 218 mm
  • Váha (kg): 18
  • Napájení: 230V AC
  • Výkon (W): 2500
  • Špičkový výkon (W): 5000, s funkcí PowerAssist až 14000W
  • Odběr naprázdno: 3-8W​