Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Měnič Victron Multiplus 48V 3000VA 35A 50A

Měnič Victron Multiplus 48V 3000VA 35A 50A

Multifunkční měnič MultiPlus 48/3000 je výkonný DC-AC střídač / invertor / s čistě sinusovým výstupním napětím.
BoxDostupné: Může být u vás 25. – 26. 6.
23 030,00 Kčs DPH
Výrobce: Victron Energy
ID: #2122

Popis produktu

Měnič Victron Multiplus 48V 3000VA 35A 50A čistý sinus


Multifunkční měnič MultiPlus 48/3000 je výkonný DC-AC střídač / invertor / s čistě sinusovým výstupním napětím, se sofistikovanou adaptivní nabíječkou záložních baterií a ultra rychlým přepínačem smyčky napájení / bypassu / do 20ms. Střídač je umístěn v hliníkovém kompaktním krytu. Model nové řady se vyrábí o výkonu 800VA-5000VA.

Měniče Victron jsou standardně v továrním nastavení, které je pro málokterého uživatele vhodné. Nesprávné nastavení může vést k nefunkčnosti systému až ke zničení baterií.
Při koupi doporučujeme obrátit se na naši technickou podporu prostřednictvím e-mailu: podpora@ecoprodukt.sk s požadavkem o profesionální nastavení.
Tyto služby při koupi u nás poskytujeme zdarma.

  Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist a PowerControl

MultiPlus zamezí přetížení výkonově omezeného střídavého / AC / zdroje proudu, například pokud máte nižší vstupní jistič nebo nižší výkon zabudovaného měniče. Pokud by mělo dojít k přetížení tohoto zdroje proudu, bude v první řadě automaticky snížen nabíjecí proud baterie. Zadruhé pak dochází k posílení výstupního výkonu výkonem odebíraným z baterie nebo veřejné sítě. Zařízení tedy dokáže na výstupu kombinovat jmenovitý výkon měniče se jmenovitým výkonem záložní linky, což je vhodné zvláště v ostrovních elektrárnách.
V kombinaci s možností čistě ostrovního provozu až do určité úrovně výkonu lze PowerAssist výborně využít pro plynulý přechod z ostrovního, přes kombinovaný až po síťový provoz bez přerušení chodu spotřebičů.


  Nepřerušená dodávka střídavého / AC / proudu (funkce UPS)

V případě výpadku nebo poruchy napájecí sítě, nebo při odpojení místního napájení nebo záložního generátoru, střídač v MultiPlus je automaticky aktivován a okamžitě přebírá dodávku energie do připojené zátěže. Toto nastává tak rychle / méně než 20 ms. /, Že počítače nebo jiné elektronické přístroje pokračují v činnosti bez přerušení.


  Virtuálně neomezený zdroj elektrické energie díky možnosti paralelního zapojení

Až 6 střídačů řady MultiPlus může pracovat paralelně a tím podstatně zvýšit dodávaný výkon. To celé jen propojením kabely RJ45 UTP (viz příslušenství) a jednoduchým opětovným nastavením měničů (může provést koncový uživatel). Je možné realizovat i třífázové zapojení. Prosíme, přečtěte si pozorně katalogový list a manuál, abyste věděli, které modely střídačů a jakým způsobem je možné spojit paralelně a třífázově.


  Inteligentní 4 fázové nabíjení

MultiPlus má zabudovanou inteligentní nabíječku, splňující nbejmodernějšie standardy a požadavky na rychlé a bezpečné nabíjení záložních baterií. Nabíjecí charakteristiky lze upravit pomocí mikropřepínačů, nabíječ tak lze upravit na míru každému typu připojené baterie.


  Ostrovní - OFF-GRID režim pro místa bez připojení k distribuční síti

MultiPlus je připojen k baterii a přes AC1 výstup dodává energii spotřebičům. Na AC vstup můžeme napojit generátor, který může být startován i automaticky na základě požadavku z MultiPlus nebo ručně. Jakmile se nastartuje generátor, MultiPlus dodává energii do AC výstupu 1 a 2 a současně nabíjí baterie spolu se solárními panely. Jakmile se generátor vypne, pak je energie opět dodávána z baterie / solárních panelů. Jednotka má dva výstupy pro zátěž - první výstup je funkční stále druhý výstup pouze když běží generátor.


  Hybridní režim HUB1

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí (DS) a tam, kde je požadavek na maximální využití vyrobené solární energie v kombinaci s běžnou DS. Energii z panelů zpracovává MPPT regulátor a energie z DS je použita pouze při přetížení měniče, nebo při nedostatku solární energie. Systém může být provozován s nebo bez dodávky přebytečné energie do distribuční sítě podle natavení. Výhodou tohoto robustního řešení je 100% funkce i při blackoutu, nízké ztráty (primární systém využívá jen DC proud). Doporučujeme pro všechny nové instalace.


  Hybridní režim HUB2

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí a tam, kde je požadavek na maximální využití vyrobené solární energie. Na rozdíl od systému HUB1 energii z panelů zpracovává síťový invertor. Energie z distribuční sítě je použita pouze při přetížení měniče, nebo při nedostatku solární energie. Systém může být provozován s nebo bez dodávky přebytečné energie do distribuční sítě. Protože je velká řada různých výrobců síťových měničů, není 100%.


  Hybridní režim HUB4

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí, zejména pro doplnění současné síťové FV elektrárny o baterie. Když systém HUB4 detekuje přebytek solární energie, tak ji ukládá do baterií, když detekuje nedostatek energie, naopak ji z baterií vydává. Systém musí být provozován s možností dodávky přebytečné energie do distribuční sítě. Při blackoutu FV elektrárna nefunguje a MultiPlus napájí pouze kritické spotřebiče a to až do vybití baterie. Výhodou HUB4 systému je, že výkon jednotky MultiPlus i baterie je zcela nezávislý na velikosti FV elektrárny.


  Režim pro mobilní aplikace - obytné vozy, vojenská vozidla, sanitky

Jednotka MultiPlus se postará o komplexní řešení dodávky energie na palubě. Jakmile se připojíme k el. přípojce např. v garáži, jednotka MultiPlus odebírá energii pro napájení spotřebičů a současně nabíjí baterii. Jakmile odpojíme od přípojky, energie je dodávána z baterie.


  Technické parametry

  • Napětí: 48V DC
  • Nabíjecí proud max .: 35A
  • Rozměry: 362 x 258 x 218 mm
  • Váha (kg): 18
  • Napájení: 230V AC
  • Výkon (W): 2400
  • Špičkový výkon (W): 6000, s funkcí PowerAssist až 14000W
  • Odběr naprázdno: 25W​
  • Odber v AES módu: 20W
  • Odber v Hladacom módu: 12W