Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Bateriové čidlo pro bezdrátové monitorování Victron Energy Smart Battery Sense

Bateriové čidlo pro bezdrátové monitorování Victron Energy Smart Battery Sense

Bezdrátové čidlo k baterii předává informace pomocí Bluetooth. Údaje o napětí a teplotě baterie pro váš Smart MPPT regulátor.
Produkt není dostupný
Výrobce: Victron Energy

Popis produktu

Náhradou za tento produkt je Bateriové čidlo Victron Energy Smart do 10m


Bateriové čidlo pro bezdrátové monitorování Victron Energy VE.Smart Networking 

VE.Smart je bezdrátová síť (VE.Smart Networking), která umožňuje výměnu informací mezi některými produkty společnosti Victron Energy. Jedná se o bezdrátovou technologii využívající technologii Bluetooth Smart.

Můžete použít VE.Smart bezdrátovou síť pro připojení vzdáleného "Smart" bateriového snímače k Vašemu MPPT solárnímu regulátoru, nebo připojte do bezdrátové sítě monitor baterie řady BMV.
MPPT regulátor přijímá informace o napětí a teplotě baterie a tyto údaje použije k optimalizaci / kompenzací parametrů nabíjení. To zvýší účinnost nabíjení a prodlouží životnost baterie.

  Snímání napětí a teploty

 • Údaje o napětí baterie se používají ke kompenzování poklesu napětí baterie, které vznikne díky ztrátám na kabeláži. Tím je zajištěno, že je baterie nabitá přesným napětím, tak jak je nakonfigurováno v nabíječce - namísto mírně nižšího napětí kvůli odporu v kabeláži.
   
 • Údaje o teplotě baterie se používají pro nastavení nabíjecích napětí. Když je olověná baterie studená, obvykle potřebuje vyšší nabíjecí napětí. Naopak při vysoké teplotě potřebuje níže nabíjecí napětí. U lithiových baterií zůstává nabíjecí napětí stejné při všech teplotách (pouze pokud není příliš studená: při teplotě pod 5 ° C musí být nabíjení lithiové baterie zastaveno, aby nedošlo k jejímu poškození a degradaci).

  Produkty podporující VE.Smart Networking

 • BMV-700 -třeba zakoupit Bluetooth dongle a dokáže snímat napětí
 • BMV-702 - třeba zakoupit Bluetooth dongle a dokáže snímat napětí a také teplotu
 • BMV-712  - není třeba zakoupit Bluetooth dongle a dokáže snímat napětí a také teplotu
 • SmartSolar MPPT regulátory - není třeba zakoupit Bluetooth dongle a používá přijatá data senzorů pro optimalizaci nabíjení
 • BlueSolar MPPT regulátory - je třeba zakoupit Bluetooth dongle a používá přijatá data senzorů pro optimalizaci nabíjení

Starší verze Victron Energy hardwaru nepodporují síť VE.Smart Networking. Seznam starších nekompatibilních produktů:

 • VE.Direct Bluetooth Smart dongle
 • SmartSolar MPPT regulátory 150/85, 150/100, 250/85, 250/100

  Omezení

 • Maximální počet zařízení, které lze připojit v jedné síti je 25.
 • Síť VE.Smart je určena pro malé systémy, které nemají zařízení Venus GX nebo Color Control GX.
 • V systémech, které mají zařízení Venus nebo CCGX síť VE.Smart nepoužívejte.
 • Rozsah vysílače bude shodný s rozsahem Bluetooth, který máte při připojení produktů k VictronConnect.

  Konfigurace

 1. Doporučujeme nejprve nakonfigurovat bateriové čidlo nebo BMV a potom do této sítě přidat jeden nebo více solárních MPPT regulátorů.
 2. Nastavte bateriové čidlo Smart Battery Sense nebo BMV. Otevřete aplikaci VictronConnect, připojte zařízení a přejděte do části Nastavení (Settings) a vyberte VE.Smart Networking.

3. Klikněte na možnost Vytvořit síť (Create Network) a zadejte název. Klepněte na tlačítko Uložit (Save) a počkejte, dokud se nezobrazí "OK"

4. Připojte solární MPPT regulátor k síti. Vraťte se zpět a přejděte na solární MPPT regulátor, potom na Nastavení (Settings) a následně na příkaz VE.Smart Networking a potom na položku Připojit existující (Join Existing). Nyní vyberte síť, kterou jste vytvořili v předchozím kroku. Počkejte, až se zobrazí "OK".

5. Ověření funkce. Když vše funguje v pořádku, pak uvidíte, že stránka VE.Smart Networking přijímá data ze solárního regulátoru. Také ikona sítě se zobrazí na hlavní stránce

  Video

  Ke stažení

Parametry

Technické parametry

Výrobce Victron Energy
Výrobce Victron Energy
Potřebujete poradit od odborníka?