Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Měnič nabíječ Victron Energy MultiPlus 12V / 3000VA / 120A-16A

Doprava zdarma

Měnič nabíječ Victron Energy MultiPlus 12V / 3000VA / 120A-16A

MultiPlus je výkonný DC-AC hybridní měnič / nabíječ s čistě sinusovým výstupem, s integrovanou adaptivní nabíječkou baterií a ultra rychlým transferovým přepínačem zdroje napájení (baterie / externí AC zdroj)
Produkt není dostupný
Výrobce: Victron Energy

Popis produktu

Měnič / nabíječ Victron Energy MultiPlus 12V / 3000VA / 120A-16A

MultiPlus jak napovídá název, je kombinací střídače a nabíječky v jednom elegantním balení. Jeho řadu funkcí zahrnuje čistě sinusový měnič, adaptivní nabíjení, hybridní technologii PowerAssist a další funkce pro integraci do různých typů systémů.

Měniče Victron jsou standardně v továrním nastavení, které je pro málokterého uživatele vhodné. Nesprávné nastavení může vést k nefunkčnosti systému až ke zničení baterií.

Při koupi doporučujeme obrátit se na naši technickou podporu prostřednictvím e-mailu: technik@ecoprodukt.sk s požadavkem o profesionální nastavení.

Tyto služby při koupi u nás poskytujeme zdarma. 

  1 AC vstup, 2 AC výstupy

MultiPlus je vybaven jedním AC vstupem pro připojení distribuční sítě nebo např. generátoru. Pokud jsou nutné dva AC vstupy, pak zvolíme jednotku Quattro. 

MultiPlus je vybaven dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajistí dodávky energie bez přerušení. Např. v režimu UPS MultiPlus převezme napájení připojených spotřebičů (za méně než 20 milisekund) v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru. Druhý výstup je funkční pouze tehdy, když je k dispozici AC vstup (distribuční síť / generátor). Zátěž, která by rychle vybila akumulátory, například ohřívač vody, je tedy možné připojit k tomuto výstupu a bude napájena pouze z AC zdroje (druhý výstup k dispozici u modelů s výkonem 3kVA a výše).

  Čtyři fáze nabíjení adaptivní nabíječkou a dvěma výstupy pro nabíjení baterie

Hlavní výstup poskytuje výkonné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému "adaptivního nabíjení". Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu baterie, a přidává čtvrtou fázi dobíjení - udržovací nabíjení. Kromě tohoto, MultiPlus může nabíjet druhou baterii pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. pro startovací baterie generátoru. Multiplus je určen pro nabíjení všech typů olověných, alkalických i lithiových baterií.

  Třífázový provoz

Tři jednotky stejného typu mohou být konfigurovány pro třífázový provoz. Ale to není všechno: až 6 setů tří jednotek lze paralelně propojit a získat tak výkon až 75 kW / 90 kVA měniče a 2000A nabíjecí kapacitu.

  Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist

MultiPlus zamezí přetížení výkonově omezeného AC zdroje např. proudově omezené el. přípojky. Pokud by mělo dojít k přetížení vstupního AC zdroje proudu, bude v první řadě automaticky snížen nabíjecí proud do baterie. Zadruhé pak dochází k posílení výstupního AC proudu proudem odebíraným z baterie.

  Software zdarma

Ovladače k rozhraní MK3-USB najdete na tomto odkazu: https://www.victronenergy.com/support-and-downloads/software

 

Parametry

Technické parametry

Výrobce Victron Energy
Výrobce Victron Energy
Potřebujete poradit od odborníka?