Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Manažment baterie BMS pro LiFePo baterie Victron Energy

Doprava zdarma

Manažment baterie BMS pro LiFePo baterie Victron Energy

BMS bateriový managementových systém pro správu LiFePO baterií. Jeho funkcí je chránit LiFePo baterii a zabránit jejímu přebití nebo nadměrnému vybití.
Produkt není dostupný
Výrobce: Victron Energy

Popis produktu

BMS bateriový management pro LiFePo baterie 

BMS bateriový managementových systém pro správu LiFePO baterií. Jeho funkcí je chránit LiFePo baterii a zabránit jejímu přebití nebo nadměrnému vybití. Speciálně navržen pro použití ve vozidlech a lodích s 12V DC instalací.

BMS 12/200 je vybaven přepěťovou ochranou na výstupu 200A, ochranou proti podbvybití LiFePo baterie, ochranou proti podbvybití startovací baterie, nastavitelným limitem proudu z alternátoru a dálkovým vypínačem.

BMS 12/200 je obzvláště užitečný, pokud není v instalaci použit produkt Victron s možností připojení prostřednictvím VE.Bus a je třeba se připojit ke střídači nebo nabíječce jiné značky. BMS 12/1200 je určen pouze pro 12 voltové aplikace. Nabíjení a vybíjení řídí interně podle hodnot DC. Lithium-iron-phosphate (LiFePO4 nebo LFP) je nejbezpečnější z běžných typů Li-ion baterií. Jmenovité napětí článku LFP je 3,2V (olovo-kyselina: 2V / článek). 12,8 V baterie LFP se tedy skládá ze 4 článků zapojených do série; a akumulátor 25,6 V se skládá z 8 článků zapojených do série.

  Proč třeba systém Battery Management System (BMS)

1. Pokud dojde k poklesu napětí článku na méně než 2,5V, článek LFP se poškodí.

2. Pokud dojde k nárůstu napětí článku na více než 4,2 V, bude poškozen článek LFP. Olověné baterie budou nakonec také poškozeny při přebití nebo podvybití, ale ne okamžitě. Olověná baterie se zotaví z celkového vybití i poté, co byla několika dnů nebo týdnů ponechána ve vybitém stavu v závislosti na typu baterie a značce.

3. Články LFP baterie na se konci nabíjecího cyklu nebalancují automaticky. Články v baterii nejsou 100% identické. Proto při cyklu budou některé články plně nabité nebo vybité spíše než jiné. Rozdíly se zvýší, pokud buňky nejsou čas od času vyvažované / vyrovnané.

V olověných bateriích bude i nadále proudit malý proud i po úplném nabití jednoho nebo více článků (hlavní efekt tohoto proudu je rozklad vody na vodík a kyslík). Tento proud pak pomáhá plně nabíjet ostatní články, které zaostávají, čímž vyrovnává stav nabití všech článků. Proud, který protéká plně nabitým článkem LFP, je však téměř nulový a méně nabité články proto nebudou nabité doplnuje.

Časem se rozdíly mezi články mohou stát tak velké, že i když je celkové napětí baterie v mezích, některé buňky se zničí kvůli přepětí nebo podpětí. Baterie LFP proto musí být chráněny pomocí BMS, která aktivně vyvažuje jednotlivé články a zabraňuje přepětí a podpětí. BMS 12/200 chrání alternátor a kabeláž, dodává až 200A pro DC spotřebiče včetně invertorů a invertorů / nabíječek

  Vstup pro alternátor nebo nabíječku baterií (AB Port)

1. První funkce AB Porte má zabránit vybíjení startovací baterie zátěží připojenou k LiFePo baterii. Tato funkce je podobná funkci Cyrix Battery Combiner nebo Argo FET Battery Isolator. Proud může přecházet do LiFePo baterie pouze pokud je vstupní napětí (napětí na startéru) větší než 13V.

2. Proud z LiFePo baterie nemůže přecházet zpět do startovací baterie, čímž se zabrání eventuálnímu poškození LiFePo akumulátoru nadměrným vybitím.

3. Nadměrné vstupní napětí a špičky jsou zaregulováno na bezpečnou úroveň.

4. V případě nevyrovnanosti článku, nebo přehřátí dochází k redukci nabíjecího proudu na bezpečnou úroveň.

5. Vstupní proud je elektronicky omezen přibližně na 80% hodnoty pojistky AB. Například u 50A pojistky omezuje vstupní proud na 40A. Volba správné pojistky je důležitá, ptorože chrání LiFePo baterii proti nadměrnému nabíjecímu proudu (důležité v případě nízké kapacity baterie LiFePo). Chrání alternátor proti přetížení v případě vysoké kapacity LiFePo baterie (většina 12V alternátorů se přehřívá a může dojít k poškození, pokud běží na maximální výkon více než 15 minut) a omezuje nabíjecí proud, aby nedošlo k překročení maximálního přípustného proudu kabelů. Maximální jmenovitá hodnota pojistek je 100 A (omezení nabíjecího proudu přibližně na 80A).

  Vstup / výstup pro zařízení a nabíječku (LB Port)

1. Maximální proud v obou směrech: 200A stálý.

2. Špičkový vybíjecí proud elektronicky omezen na 400A.

3. Vypnutí akumulátoru pokud napětí nejslabšího článku klesne pod 3V.

4. V případě nerovnováhy nebo překročení teploty článků je nabíjecí proud snížen na bezpečnou úroveň.

  Technické parametry

 • Maximální počet 12,8V LiFePo baterií (paralelně): 10
 • Maximální nabíjecí proud (Power Port AB): 80A při 40 ° C
 • Maximální nabíjecí proud (Power Port LB): 200A při 40 ° C
 • Maximální trvalý vybíjecí proud, LB: 200A při 40 ° C
 • Špičkový krátkodobý vybíjecí proud, LB (ochrana proti zkratu): 400A
 • Odpojovací napětí: cca: 11V
 • Klidový odběr: 10 mA
 • Odběr při vypnutém zařízení (vypnutý odběr, zachovány pouze nabíjení přes AB a LB): 5mA
 • Odběr při odpojené baterii kvůli vybití: 3mA
 • Provozní teplota: -40 až + 60 ° C
 • Maximální vlhkost: 100%
 • Průměrná vlhkost: 95%
 • Třída ochrany: IP65
 • Připojení AB, LB a mínus pól baterie: M8
 • Připojení plus pól baterie: Faston "samice" 6.3mm
 • Hmotnost: 1,8kg
 • Rozměry (VxŠxH): 65mm x 120mm x 260mm

  Ke stažení

Parametry

Technické parametry

Výrobce Victron Energy
Výrobce Victron Energy
Potřebujete poradit od odborníka?