Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Solární plachty

Solární plachta je vynikajícím způsobem ochrany bazénové vody před tepelnými ztrátami, které se mohou vyskytnout během noci nebo když se voda neohřívá solárním panelem nebo tepelným čerpadlem. Tato plachta, podobně jako bublinková fólie, má další výhodu – slouží jako lupa a soustřeďuje sluneční paprsky, které pak přenáší na bazénovou vodu ve formě tepla. Zvolíte-li si modrou nebo černou solární plachtu, ještě více zvýšíte rychlost ohřevu vody ve vašem bazénu.

Existuje několik důvodů, proč byste měli zvážit použití solární plachty:

  • Zabraňuje tepelným ztrátám: Solární plachta působí jako bariéra mezi povrchem vody a okolním prostředím, čímž minimalizuje únik tepla z bazénové vody. Tímto způsobem udržuje vyšší teplotu vody, což znamená, že budete moci déle a příjemněji plavat ve vašem bazénu.

  • Snižuje náklady na spotřebu vody a bazénovou chemii: Když používáte solární plachtu, snížíte množství vody, které musíte pravidelně doplňovat do bazénu v důsledku vypařování. Rovněž se sníží potřeba používat chemikálie na úpravu vody, protože solární plachta udržuje vodu čistší a méně náchylnou ke znečištění.

  • Zvyšuje rychlost ohřevu vody: Díky své konstrukci a barvě solární plachta dokáže efektivně absorbovat sluneční záření a přenášet teplo do bazénové vody. Modré a černé barvy plachty jsou obzvláště účinné při absorbování sluneční energie a zvyšování teploty vody v bazénu. To znamená, že budete mít teplejší vodu rychleji.

  • Chrání před nečistotami: Kromě svých tepelných výhod slouží solární plachta také jako ochrana před nečistotami. Když je bazénová voda zakryta plachtou, brání prachu, listí, hmyzu a jiným nečistotám vniknout do bazénu. To znamená, že budete mít čistší vodu a méně práce s čištěním bazénu.

Investice do solární plachty pro váš bazén může přinést mnoho výhod. Kromě ochrany před tepelnými ztrátami a zvýšení rychlosti ohřevu vody vám pomůže ušetřit peníze na spotřebě vody a bazénové chemie. Navíc poskytuje ochranu před nečistotami, což zjednodušuje údržbu a čištění bazénu. Proto se neváhejte rozhodnout a využijte výhod, které solární plachta nabízí pro váš bazén.

Kategorie je prázdná