Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Solární ostrovní systém 330Wp 12V s 20A MPPT Victron bluetooth

Solární ostrovní systém 330Wp 12V s 20A MPPT Victron bluetooth

Napájení LED osvětlení, mobilu, tabletu, rádia, notebooku, TV, A ++ chladničky do 130 litrů.
Produkt není dostupný
Výrobce: EPsolar

Popis produktu

Solární ostrovní systém 330Wp

Optimalizovaný pro místa bez distribuční sítě. Nezávislý, inteligentní a spolehlivý zdroj energie.

 Prvotřídní komponenty
 Spolehlivá záloha energieEnergetická soběstačnost

Díky hybridnímu solárnímu systému, nebudete závislý od distribuční sítě.

Snadná instalace

K systému dodáváme schéma pomocí které namontuje tento solární systém skutečně každý.

Technická podpora

Díky odborné technické podpoře se vám nestane, že byste měli s čímkoliv problém.

Jak to funguje


Solární ostrovní systém je ideální řešení pro všechny, kteří potřebují vyřešit solární systémna chatu, ale i karavan nebo obytný přívěs.

Solární ostrovní systém zajistí napájení menších elektrických spotřebičů (chladnička, televizor, ...) nebo elektrického osvětlení.

Takový fotovoltaický ostrovní systém zkrátka zabezpečí energii i na místech, kde není možnost připojení se do rozvodné sítě.

Inteligentní a spolehlivý zdroj energie


Tento solární ostrovní systém je optimálně navržen pro místa bez elektrické energie. Systém umožňuje sledovat stav baterie, spotřebu energie a energetické zisky.


Ukázka měsíční produkce solárního systému


Průměrná denní výroba energie:
v Lednu cca 349 Wh / den
v Květnu cca 1180 Wh / den
v Červenci cca 1261 Wh / den
v Září cca 1015 Wh / den
v Prosinci cca 348 Wh / den

Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 314 kWh.


Solární panel monokrystalický BYD MIK-30-5BB 330Wp černý
 

Solární panel s výkonem 330 Wp s 25 letou zárukou na výkon. Díky pokročilé výrobní technologii má vysokou účinnost. Robustní hliníkový rám zajišťuje vysoké zatížení větrem i sněhem.

 Vysoká účinnost až 19.56% díky pokročilé výrobní technologií

 Nízká degradace a vynikající výkon při vysokých teplotách a špatných světelných podmínkách

 Robustní hliníkový rám zajišťuje, aby moduly vydržely zatížení větrem až do 2400Pa a zatížení sněhem až 5400Pa

    Záruka až 25 let na výkon


Regulátor nabíjení Victron Energy SmartSolar s bluetooth
100V 20A

Robustní a rychlý MPPT regulátor pro náročné podmínky s napětím panelů až 100 V, maximální nabíjecí proud 20A. Prodloužená záruka 5 let. Navíc je integrovaný Bluetooth Monitoruje aktuální stav, historická data a provádí nastavení parametrů pomocí mobilní aplikace

 Solární zisky o 30% vyšší oproti klasickým PWM regulátorem

 Automatická detekce systémového napětí 12, 24V, 48V na straně baterie

Schéma zapojení


Zapojení tohoto systému je velmi jednoduché.

Solární panel je připojen k regulátoru nabíjení, který se stará o správné dobíjení baterie.

Jištění a konektory jsou předem zapojeny u nás.


Fotovoltický systém

Fotovoltaický systém se skládá ze solárních panelů, měniče a potřebného příslušenství.

Konstrukce a instalace

Systém obsahuje vše pro postavení solární elektrárny, včetně konstrukce pro fotovoltaické panely.

Legalizace

Fotovoltaický systém vám zaregistrujeme na všech patřičných úřadech.

Sulfatace


Během každého vybíjení se tvoří krystaly síranu olovnatého. Kapacita baterie se výrazně sníží pokud se zvýší množství síranu na elektrodách. To se projeví velmi rychlým nabitím baterie a také její velmi rychlým vybitím.

Taková baterie již nedokáže v plném množství přijímat proud při nabíjení a nedokáže tak ani poskytovat proud pro napájení. Funkčnost baterie se ještě více sníží její věkem až se úplně znefunkční.

Vhodným řešením je zakoupení Pulzního desulfátora, který dokáže tomuto jevu předejít rozpuštěním síranu z elektrod a zmírnit tak sulfáciu, výsledkem čehož je zvýšená kapacita a zlepšená životnost baterie.Často kladené otázky


Otázka: Jaké typy baterií mohou být použity s tímto systémem?
Odpověď: olověné, gelové baterie a AGM baterie

Otázka: Mohou solární panely přebít mé baterii?
Odpověď: Regulátor nabíjení řídí nabíjení baterií konstantně, přebíjení není možné.

Otázka: Mohu si prodloužit kabely baterie?
Odpověď: Rozšíření kabelů může způsobit snížení napětí.

Otázka: Jak mohu vyčistit solární panel?
Odpověď: Odstraňte prach a nečistoty z povrchu panelu měkkým navlhčeným hadříkem. Doporučuje se pravidelné odstraňování odolných nečistot (ptačí trus), které mohou trvale poškodit povrch panelu.

Doporučujeme: Kontrolovat stav nabití baterie, podle indikátoru na regulátoru nebo podle měření napětí na svorkách baterie.

(100% nabita baterie - 12.70V, 80% nabití 12,40V, 60% nabití 12,20 V, 40% nabití 11,9V, kritické vybití pod 20% - 11,7V.)

Baterii je třeba měřit v klidovém stavu, ze solárního článku nedochází k nabíjení a také nedochází k odběru energie z baterie. Měření v případě že je do baterie energie dodávána nebo odebírána je zkreslené, proto je třeba baterii odizolovat a nechat baterii stabilizovat napětí alespoň 30minut.

Jak vybrat správný solární systém?


Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh za den.

Pokud bude toto číslo nižší než 280Wh, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutné zvolit výkonnější systém. U každého systému naleznete průměrný počet Wh, které solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je třeba zohlednit, zda systém je využíván každý den, nebo jen víkendové, či sezónní. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém obsahuje kabeláž, konektory pro připojení k panelu a svorky pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o změnu jejich parametrů, řekněte nám jejich údaje, případně počet (v poznámce objednávky). Na základě délky kabelu zvolíme jeho vhodný průřez. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokému proudu v systému.

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpojovač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Pokud máte zájem, v naší nabídce naleznete i další druhy DC jištění, rádi vám poradíme jak systém zabezpečit tak na straně panelů (přepěťová ochrana + DC jistič), tak na straně DC výstupu (DC jistič). V případě zájmu nás kontaktujte.

Pokud Vám jakýkoliv komponent solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vybereme s vhodnou úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení celého solárního systému.

Výpočet energie pro víkendové využití.


Solární panel poskytuje za idálním podmínek nabíjecí proud 6,2A za hodinu, počítá se se 4 hodinami slunce denně v průměru v letním období.

6.2a x 4hodiny = 24,8 Ah za den

za 4 dny během týdne se nahromadí energie 4dní x 24,8Ah = 99.2 Ah energie připravené na víkend

Trakční baterie by se pro zachování životnosti neměly vybíjet na více než polovinu své kapacity.

Proto pokud zvolíme 100Ah baterii reálné počítáme s využitelnou energií na vybití a dobití 65Ah což je 780Wh při 12V.

Pokud budete podle doporučení využívat polovinu kapacity baterie 65Ah což je 780Wh tato energie bude pro vás čekat na víkend kde ji můžete pohodlně využít podle vašich potřeb.

Jsme tu pro vás


Pokud Vám jakýkoliv komponent solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi ho vyměníme za jiný, nebo vybereme jiný s vhodnou úpravou ceny.

Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení celého solárního systému.

Doporučujeme: Kontrolovat stav nabití baterie, podle indikátoru na regulátoru nebo podle měření napětí na svorkách baterie.

(100% nabita baterie - 12.70V, 80% nabití 12,40V, 60% nabití 12,20 V, 40% nabití 11,9V, kritické vybití pod 20% - 11,7V.)

Baterii je třeba měřit v klidovém stavu, ze solárního článku nedochází k nabíjení a také nedochází k odběru energie z baterie. Měření v případě že je do baterie energie dodávána nebo odebírána je zkreslené, proto je třeba baterii odizolovat a nechat baterii stabilizovat napětí alespoň 30minut.