Hledat
Košík
menu
Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Nabíječka baterií Victron Energy Skylla-i 24V/100A 1 výstup

Doprava zdarma

Nabíječka baterií Victron Energy Skylla-i 24V/100A 1 výstup

Přesná nabíječka Skylla-i mikroprocesorově a inteligentně nabije až tři baterie. Vhodné pro všechny typy baterií včetně LiFePO s možností individuálního nastavení.
Produkt není dostupný
Výrobce: Victron Energy

Popis produktu

Přesná nabíječka baterií Skylla-i 24V-100A s možností nabíjení až 3 baterií 

Nabíječka Skylla-i (1+1) má 2 vzájemně oddělené DC výstupy. Jeden výstup je plnohodnotný s maximálním nabíjecí proudem 100A, druhý výstup je proudově omezen na hodnotu cca 4A a má o něco nižší výstupní napětí. Tento je určen pro nabíjení například startovací baterie.

  Ochrana

Hliníkové, epoxidovým práškem potažené vnější kryty s ochranou proti kapkám a nerezové upevňovací prvky odolají vlivům nepříznivého prostředí: horku, vlhkosti a slanému vzduchu. Obvodové desky jsou chráněny pryskyřičnou vrstvou, která zajišťuje maximální odolnost vůči korozi. Teplotní čidla zajišťují, že činné složky se budou vždy pohybovat v rámci určených limitů s tím, že v případě extrémních podmínek prostředí dojde k automatickému sníženi výstupního proudu.

  Vizualizace stavu nabíjení

Na předním panelu je pomocí série LED diod indikována aktuální hodnota nabíjecího napětí a proudu. Současně je indikována aktuální fáze nabíjení, případně porucha.

  Flexibilita 

Vedle rozhraní se sběrnici CAN (NMEA2000) se nachází otočný spínač, spínače DIP a potenciometry, které společně garantuji přizpůsobení algoritmu nabíjení příslušného akumulátoru a jeho požadavkům na používání.

  Nabíjení

Jedna z nejdokonalejších nabíječek vůbec se sofistikovaným a inteligentně řízeným nabíjením. Nabíječka Skylla-i obsahuje mikroprocesor, který přesně řídí všechny nabíjecí fáze (rychlé nabíjení, absorpce, udržování, skladování, ekvalizace).
 
Správný nabíjecí proud pro olověné akumulátory: variabilní doba absorpce. V případě mírného vybití je doba absorpce krátká, aby se zabránilo přebití akumulátoru. Po důkladném vybití se doba absorpce automaticky prodlouží, aby se zajistilo kompletní dobití.

  Prevence poškození z důvodu přílišného plynování: režim BatterySafe

Pokud došlo za účelem rychlého nabiti akumulátoru k nastavení vysokého nabíjecího proudu v kombinaci s vysokým absorpčním napětím, zabrání nabíječka Skylla-i poškození způsobené přílišným plynováním tak, že automaticky omezí rychlost zvyšováni napěti po dosažení napěti plynování.

  Méně údržby a pomalejší stárnutí, když akumulátor nepoužíváte: režim uskladnění

Režim uskladněni se spustí, kdykoli nedojde k vybíjeni akumulátoru po dobu 24 hodin. V režimu uskladněni je vyrovnávací napěti omezeno na 2,2 V/článek (26,4 V na 24V baterii), aby bylo minimalizováno plynování a koroze kladných elektrod. Jednou za týden dojde ke zvýšení napěti zpět na absorpční úroveň, aby došlo k „osvěžení“ akumulátoru. Tato funkce bráni stratifikaci elektrolytu a sulfataci, což jsou nejvýznamnější příčiny brzkého selhání baterie.

  Prodloužení životnosti akumulátoru: tepelná kompenzace

Každá nabíječka Skylla-i je vybavena snímačem teploty baterie. Po zapojení se bude nabíjecí napěti automaticky snižovat se vzrůstající teplotou baterie. Tato funkce se obzvláště doporučuje pro kompaktní olověné akumulátory, nebo pokud jsou očekávána významná kolísáni teploty akumulátoru.

  Snímání napětí akumulátoru

Za účelem kompenzace ztráty napěti z důvodu odporu kabelů je nabíječka Skylla-i vybavena systémem pro snímání napěti zajišťujícím, že baterie bude vždy dostávat správné nabíjecí napěti.
 
Vhodná pro střídavé AC a stejnosměrné DC napájení (AC-DC a DC-DC činnost)
Nabíječka nabízí široký rozsah vstupního napětí 185 - 264V střídavého proudu a stejně tak 180 – 350V stejnosměrného proudu. Nabíječka Skylla-i tak dokáže nabíjet akumulátory střídavým i stejnosměrným proudem.

  Použití nabíječky jako napájecí zdroj stejnosměrného proudu

Nejsou-li k dispozici akumulátory nebo velké oddělovací kondenzátory, je možné, díky dokonale stabilizovanému výstupnímu napěti, použit nabíječku Skylla-i jako napájecí zdroj.

  Perfektní nabíječka pro jakýkoli typ baterií

Možnost volby z několika předdefinovaných typů baterií a jejich nabíjecích charakteristik i přesné nastavení proudu a napětí pomocí potenciometrů. Jen tak bude zaručena správné nabíjení a dlouhá životnost baterií. 
Nabíječka může být trvale připojena k baterii bez rizika přebíjení. Není nutná její demontáž i při déletrvajícím nepoužívání baterie. Je naopak žádoucí mít nabíječku trvale napojenou na baterii a udržovat baterii v nabitém stavu. To má příznivý vliv na její životnost.

  Připraveno pro akumulátory Li-Ion (LiFePo4)

Speciálně je nabíječka vhodná pro nabíjení LiFePo baterií. Jednoduché ovládáni zapnout/vypnout lze implementovat zapojením relé nebo otevřeného kolektoru z Li-Ion BMS do portu dálkového ovládání nabíječky. Kompletní kontrolu napěti a proudu lze alternativně zajistit připojením ke galvanicky izolovanému portu sběrnice CAN.

  Sběrnice CAN bus

Umožňuje napojení vzdáleného ovládání nabíječky Skilla nebo vzájemnou komunikaci více zařízení pomocí komunikačního protokolu NMEA2000.

  Pomocné alarmové relé

Nabíječka je vybavena relé, které je aktivní, pokud klesne napětí baterie pod 23,8V. Toho může být využito k nastartování generátoru, zvukového alarmu atd.
 
Nabíječka byla vyprojektována v Nizozemí.  Je určena do vnitřního prostředí, svislou montáž na stěnu, případně i vodorovnou montáž. 

  Doporučené příslušenství 

Digitální multifunkční panel Skylla GX – vzdálené sledování a regulace velikosti vstupního proudu
 
Sledovač stavu baterií BMV 600S – sofistikované multifunkční zařízení pro sledování aktuálního stavu baterie, statistiky, možnost spouštění zvukového alarmu v závislosti na napětí baterie, možnost spínání relé v závislosti na napětí baterie a mnoho dalšího.

  Technické parametry

Nominální vstupní napětí (AC): 230V
Vstupní rozsah napětí střídavého proudu (AC): 185 – 265V
Vstupní rozsah napětí stejnosměrného proudu (DC): 180 – 350V
Maximální vstupní proud AC při 180 V: 20A
Vstupní frekvence: 45 – 65 Hz nebo stejnosměrné napětí
Tovární nastavení absorpčního napětí (absorption): 28,8V
Tovární nastavení udržovacího napětí (float): 27,6V
Tovární nastavení napětí v režimu skladování: 26,4V
Rozsah výstupního napětí: 20 – 36V
Maximální nabíjecí proud: 100A (maximální celkový výstupní proud 80A)
Nabíjecí charakteristika: sedmifázová adaptivní
Nabíjecí křivka, Li-ion: čtyřfázová, s ovládáním zapínáni/vypínání nebo s ovládáním sběrnice CAN
Doporučený rozsah kapacity baterie: 500 – 1000A
Teplotní senzor pro kompenzaci nabíjecího napětí: ano
Může být použita jako stejnosměrný zdroj: ano
Port vzdáleného zapínaní/vypínání: ano (lze připojit k Li-Ion BMS)
Komunikační port sběrnice CAN: dva konektory RJ45, protokol NMEA2000, galvanicky izolovaný
Relé vzdáleného alarmu: DPST, Charakteristika AC: 240 VAC/4 A, Charakteristika DC: 4 A až 35 VDC, 1 A až 60 VDC
Nucené chlazení: ano
Ochrany: proti zkratu na výstupu, proti přehřátí
Rozsah provozních teplot: – 20 až + 60°C (plný výstupní proud až do + 40°C
Maximální (nekondenzující) vlhkost: 95%
Materiál krytu: hliník
Barva krytu: modrá RAL 5012
Napojení baterií: šrouby M8
Připojení na 230 V AC: šroubová svorka 10 mm2
Stupeň krytí: IP 21
Hmotnost: 7 kg
Rozměry: 405 x 250 x 150mm

  Ke stažení

Parametry

Technické parametry

Výrobce Victron Energy
Výrobce Victron Energy
Hmotnosť 7
Výstupní proud (A) 100
Výstupní napětí (V) 24
Potřebujete poradit od odborníka?