Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Solární světlo pro osvětlení větší části pozemku - solární pouliční osvětlení

Nakolik plánujete osvětlit větší část pozemku, zde je třeba vybírat zejména podle světelného toku v lumenech. Jednoduše řečeno, čím více Lumenů, tím více světla.

Přibližné přepočty platí:

 • 1000 Lumenů = 75W žárovka

 • 2000 Lumenů = 150W žárovka

 • 3000 Lumenů = 200W žárovka

 • 4000 Lumenů = více než 2ks 150W žárovek

V tomto případě se doporučujeme zaměřit na Solární pouliční osvětlení. Tyto osvětlení jsou nejvhodnějším řešením osvětlení větší části dvora, pozemku, či příjezdové cesty. Více informací naleznete v průvodci Jak vybrat solární pouliční osvětlení. 


Solární světla jako bezpečnostní osvětlení - Solární osvětlení se senzorem pohybu

Pro tento účel doporučujeme volit solární osvětlení se senzorem pohybu. Osvětlení se zapíná v případě, kdy zachytí pohyb. Tyto solární osvětlení bývají výkonnější než osvětlení, které svítí celou noc. Zde je třeba vybírat zejména podle světelného toku v lumenech. Velmi jednoduše řečeno, čím více Lumenů, tím více světla.

Mezi bezpečnostní osvětlení bychom mohli zařadit i výše uvedené solární pouliční osvětlení, které rovněž obsahují senzor pohybu a jsou vhodné pro osvětlení většího prostoru.

Přibližné přepočty platí:

 • 350 Lumenů = 30 až 40W žárovka

 • 700 Lumenů = 60W žárovka

 • 900 Lumenů = 75W žárovka

 • 1400 Lumenů = 100W žárovka

Provedení solárního panelu

 1. Zabudovaný solární panel - tento typ volte v případě, že osvětlení budete moci umístit na jižní stranu, kde bude dopadat nejvíce slunečních paprsků

 2. Externí solární panel - tento typ můžete zvolit, když osvětlení potřebujete mít na místě, které není vhodné pro umístění solárního panelu. Solární panel následně umístěte na slunné místo a kabelem spojíte s osvětlením

Funkcionalita

 1. Osvětlení svítí pouze při zachycení pohybu - obsahuje senzor pohybu (PIR). Po setmění se osvětlení rozsvítí pouze v případě když zachytí pohyb, po určitém čase osvětlení zpět zhasne. (Nejvýkonnější osvětlení EVO SMD Elite)

 2. Osvětlení nabízí kombinaci režimu snímání pohybu a stálého svícení - Kombinace snímání pohybu a orientačního osvětlení. Osvětlení se po setmění rozsvítí orientačním tlumeným světlem, po zachycení pohybu se rozsvítí na plný výkon na určitou dobu (např. 30 sekund) a následně se osvětlení vrátí zpět do režimu tlumeného svícení.

Více informací jak vybrat senzorové osvětlení najdete v průvodci Jak vybrat solární senzorové osvětlení


Solární světla jako dekorace zahrady

V tomto případě je to jen o vaší fantazií a vkusu. Doporučujeme dát přednost osvětlení, které se vám líbí. Můžete vybírat podle:

Provedení

 1. Solární sloupkové osvětlení - osvětlení zapíchnete do země. Solární panel se nachází obvykle v horní části osvětlení nebo můžete sáhnout po modelech s externím solárním panelem. Tehdy je solární panel spojen s osvětlením pomocí kabelu. 

 2. Solární nástěnné osvětlení - osvětlení se přišroubujte na zeď pomocí dodaných šroubů nebo hmoždinek. Zde je třeba dbát na to, aby osvětlení bylo instalováno na jižně orientované stěně a aby osvětlení nestínily žádné stromy, okapy a podobně.

 3. Solární podlahové osvětlení - osvětlení lze přišroubovat k podlaze nebo být součástí zámkové dlažby. V tomto případě je nutné zvážit, zda budou světla zatěžované těžkými předměty například autem. Více o tom jak vybrat solární podlahové osvětlení si můžete přečíst v průvodci Jak vybrat solární podlahové osvětlení.

 4. Solární bodové osvětlení - osvětlení obsahuje jeden nebo více reflektorů, kterým je možné si nasvítit konkrétní předmět nebo stromek.

 5. Solární závěsné osvětlení - LED řetěz, která je připojena na solární panel. Solární panel přes den nabíjí zabudovanou baterii, která po setmění pohání solární řetěz. Většina zákazníků používá tyto řetězy jako vánoční výzdobu. My doporučujeme používat tyto řetězy celoročně.

Barva vyzařovaného světla

 1. Studená bílá / Neutrální bílá - poskytuje moderní svěží nádech

 2. Teplá bílá - spíše vhodnější pro uklidňující příjemnou atmosféru

 3. Multibarevné - k dispozici jsou modely, které poskytují možnost plynulé automatické změny barvy

 4. Imitace plamene - aktuálním hitem a prodejním bestsellerem jsou lampy s imitaci hořícího plamene.


Solární podvodní osvětlení jezírka

Vaše jezírko je také možné osvětlit a to pomocí vodotěsných LED kroužků. K dispozici jsou

 1. Sada solárního panelu a podvodného osvětlení

 2. Samotné LED kroužky, které vyžadují 6 nebo 12V DC