Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Proč si vybrat solární panel?

Obnovitelnost - Slunce je nekonečný zdroj. Nelze ho vytěžit jako ropu. Sluneční paprsky se jako zdroj energie mohou využívat nekonečně a nemusíte se bát zdražování energii.

Ušetření peněz - Koupě solárních panelů je jako předplatit si elektrické účty na 30 let (délka záruky solárního panelu). Solární energie při dobrém zapojení může snížit účet za elektřinu na 0 €

Nezávislost - Pokud žijete v odlehlé oblasti zapojení elektriky může být velmi drahé až nemožné. Solární panely vyprodukují elektrickou energii tam kde se neumíte napojit do elektrické sítě.

Udržitelnost - Solární panely snižují zátěž na životní prostředí. V dobách kdy dáváme našemu životnímu prostředí zabrat lidé preferují zelenější řešení jako jsou například solární panely.

Zvýšení hodnoty nemovitosti - Nemovitosti vybavené solárními panely se prodávají o 3.47% dražší než nemovitosti bez solární energie. GridFree solární systémy rovněž umožní koupi cenově dostupných pozemků které jsou v odlehlé lokalitě bez zapojení elektrické sítě.

Kolik panelů budu potřebovat?

Nejdůležitější je vědět výkon solárního panelu, například můžete mít 3 panely po 100W které se rovnají 300W výstupu nebo pouze jeden panel s výkonem 300W. Prvním krom je proto zjistit kolik energie (kWh) měsíčně spotrebujete.Túto informaci naleznete na elektrickém účtu nebo díky měřičem spotřeby. Na základě vašeho využití elektrické energie si zvolíte počet a výkon panelů.

Cena za Watt

Cena za Watt je nejužitečnější údaj při koupi nejvýhodnějšího solárního panelu.
Například v době psaní článku solární panel
Amerisolar 285Wp při ceně 129,90 € stojí 0,45 € za Watt. Ve srovnání se solárním panelem Victron Energy 175Wp při ceně 125,99 € stojí 0,71 € za Watt.

Pro nejvýhodnější cenu solárního panelu vydělte cenu solárního panelu výkonem (Wp) abyste správně ohodnotili solární panel.

Technologie článku solárního panelu

Monokrystalický panel - nejefektivnější, odolný, zabírá méně místa ale většinou jsou dražší

Polykrystalický panel - cenově dostupnější, odolný a dostupný ve větších hodnotách Watt

Amorfní panel - méně efektivní než krystalické panely ale produkují energii na místech kde může docházet částečnému zastínění panelu, jsou dražší a velmi odolné

Účinnost

Hodnota účinnosti solárních panelů vyjadřuje kolik slunečního světla umí daný solární panel převést na využitelnou elektrickou energii. Při výběru efektivního solárního panelu je přijatelný rozsah 15% až 22% účinnosti.

Více účinné solární panely mohou být dražší, to však umožňuje využít 20 panelů namísto 24 se zachováním stejného výstupu. Pokud máte omezené místo pro instalaci solárního systému, více účinný solární panel vám pomůže ušetřit místo.

Záruka

Záruku u solárních panelů rozdělujeme do dvou skupin

  • Záruka na výkon

  • Záruka na výrobek

Záruka na výkon zaručuje vyprodukování elektrické energie při akceptovatelné procentuální hodnoty. Standardní záruka na výkon zaručuje že solární panel vyprodukuje při nejmenšího 80% výkonu po 30. letech.

Pokud koupíte 300W solární panel po 30 letech by měl vyprodukovat nejméně 240W.

Záruka na výrobek vás chrání proti defektům produktu a dalších problémů s panely.

Nejlepší panely na trhu

 Podobné články