Hledat
Co hledáte? např. Solární nabíječky 12V

Proč si vybrat solární panel?

Obnovitelnost - Slunce je nekonečný zdroj. Nelze ho vytěžit jako ropu. Sluneční paprsky se jako zdroj energie mohou využívat nekonečně a nemusíte se bát zdražování energii.

Nezávislost - Díky solárním panelem víte napájet chatu tam kde by byla elektrická síť drahá nebo až nemožná

Udržitelnost - Solární panely snižují zátěž na životní prostředí. V dobách kdy dáváme našemu životnímu prostředí zabrat lidé preferují zelenější řešení jako jsou například solární panely.

Zvýšení hodnoty chaty - Nemovitosti vybavené solárními panely se prodávají o 3.47% dražší než nemovitosti bez solární energie. Off-grid (ostrovní) solární systémy rovněž umožní koupi cenově dostupných pozemků které jsou v odlehlé lokalitě bez zapojení elektrické sítě.

Kolik panelů budu potřebovat?

Nejdůležitější je vědět přibližnou denní spotřebu ve Wh. Potom tuto denní spotřebu porovnat s průměrnou denní výrobou našich solárních sestav. Průměrná denní výroba je v popisu produktu. Tato hodnota by měla být 1,5 násobek vaší spotřeby.

Příklad spotřeby na chatě

-Televizory LED 24 "12V 120Wh (6 hodin používání)

-Nabíjanie mobilu / tabletu 6Wh (1 hodina nabíjení)

Chladnička 125l A ++ 250Wh / den

-Nabíjanie notebooku 60 Wh (1 hodina nabíjení)

Celkově 436Wh za den

Technologie článku solárního panelu

Monokrystalický panel - nejefektivnější, odolný, zabírá méně místa ale většinou jsou dražší

Polykrystalický panel - cenově dostupnější, odolný a dostupný ve větších hodnotách Watt

Amorfní panel - méně efektivní než krystalické panely ale produkují energii na místech kde může docházet částečnému zastínění panelu, jsou dražší a velmi odolné

 Účinnost

Hodnota účinnosti solárních panelů vyjadřuje kolik slunečního světla umí daný solární panel převést na využitelnou elektrickou energii. Při výběru efektivního solárního panelu je přijatelný rozsah 15% až 22% účinnosti.

Více účinné solární panely mohou být dražší, to však umožňuje využít 20 panelů namísto 24 se zachováním stejného výstupu. Pokud máte omezené místo pro instalaci solárního systému, více účinný solární panel vám pomůže ušetřit místo.

Záruka

Záruku u solárních panelů rozdělujeme do dvou skupin

  • Záruka na výkon

  • Záruka na výrobek

Záruka na výkon zaručuje vyprodukování elektrické energie při akceptovatelné procentuální hodnoty. Standardní záruka na výkon zaručuje že solární panel vyprodukuje při nejmenšího 80% výkonu po 30. letech.

Pokud koupíte 300W solární panel po 30 letech by měl vyprodukovat nejméně 240W.

Záruka na výrobek vás chrání proti defektům produktu a dalších problémů s panely.

Pokud máte zájem o solární energii na chatě, klikněte na tlačítko níže