Fotovoltaický přístřešek Carport pro auto s průhlednou střechou

Inovativní přístřešky s inteligentním designem zaručují snadnou montáž a zároveň vysokou stabilitu a trvanlivost - "Made in Germany". Celá konstrukce je vyrobena z hliníku a odolává tak korozi. Hlavními přednostmi fotovoltaického přístřešku Carport je jeho provedení ve více rozměrech, což umožňuje krýt jedno ale i více vozidel např. ve firemní flotile. Konstrukce nevyžaduje žádnou údržbu a vneposlednom řadě prodlužuje životnost Vašeho vozu.

Přístřešek vyrábějící elektrickou energii

Přístřešek kromě klasické ochrany automobilu před povětrnostními podmínkami dokáže navíc vyrábět elektrickou energii, čímž se stává majitel v případě že vlastní elektromobil soběstačný. V opačném případě je samozřejmostí připojení přístřešku do domácí sítě čímž vzniká výrazná úspora elektrické energie v domácnosti.

Stabilní konstrukce a jednoduchá montáž

Konstrukce přístřešku je jednoduchá na montáž, sestávající z hliníkových profilů a fotovoltaických panelů Almaden. Z hlediska zatížitelnosti povětrnostními podmínkami se nosná konstrukce vyrábí ve třech vyhotoveních v závislosti na lokality montáže přístřešku a je schopna unést zatížení až 450kg / m2.

Dlouhá životnost a vynikající kvalita panelů Almaden

Panely Almaden jsou výjimečné svou životností, kterou výrobce odhaduje na více než 50 let při záruce 30 let a unikátní svou transparentností přičemž jsou schopny propustit až 40% světla, samozřejmě za cenu nižšího výkonu. Konstrukce sklo - sklo, kde fotovoltaický článek je z obou stran chráněn 2 mm tvrzeným sklem a je mimořádně odolná proti všem typům povětrnostního namáhání, předurčuje tyto panely skoro k neomezeným možnostem využití. Na výběr je několik typů panelů čím si každý nadšenec ekologické energie přijde na své.

Rozdíly mezi mono a polykrystalickými panely

Polykrystalický znamená vlastně "viackryštalický" a monokrystalický znamená "jednokryštalický". Rozdíl není jen v procesu výroby, ale i v materiálu. Při polykrystalický se křemík nejprve zahřeje, nalije do formy a pak se zchladí. V případě monokrystalu se vytvoří jeden samotný krystal.

Vizuální rozdíly:

POLYKRYSTAL:

-modrý


- strukturovanější a ve tvaru čtverců

MONOKRYSTAL:

-tmavší

- rohy buněk jsou zkosené, tak že mají speciální design a větší transparentnost světla